Faktor

Továbbjutott a Barcelona, kiesett az Atlético Madrid

A spanyol kupa elődöntőjébe jutott a Barcelona, miután otthon is megverte a Bilbaot, az Atlético viszont hazai pályán esett ki a Celta Vigoval szemben.

A Barcelona idegenben is simán nyert az Atlétic Bilbao ellen, a baszkok az utolsó percekben szépítettek 2-1-re. A barcelonai visszavágón meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 12. percben, a kiugró Inaki Williams ter Stegen kapust is kicselezve lőtt gólt.

A szünet után Messi beadását Rakitic átlépte, Suarez pedig a jobb alsó sarokba lőtt - ezzel egyenlített a Barcelona. A hajrában Piqué fejelt gólt, majd a hosszabbításban Neymar is betalált, így simán jutott a Barcelona az elődöntőbe.

Nincs viszont ott az Atlético Madrid, amely az idegenbeli döntetlen után meglepetésre otthon 3-2-re kikapott a Celta Vigotól.

EZT IS AJÁNLJUK:

A másik két visszavágót holnap rendezik.

Eredmények:

Barcelona _ Atlético Madrid: 3-1 (Suarez 53., Piqué 81., Neymar 91. ill. Inaki 12.)

összesítésben: 5-2

Atlético Madrid-Celta Vigo: 2-3 (Griezmann 29., Correa 81. ill.  Hermandez 22., 64., Gidetti 56.)

összesítésben: 2-3