Szép volt, fiúk! Emelt fővel esett ki az Eb-ről a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-ra kikapott Belgiumtól a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A vereség ellenére a magyar csapat szépen helytállt most is, és büszkén jöhet haza, hiszen a csoportkör során bebizonyította, hogy helye volt a kontinenstornán.

Fotó: Europress - Dennis Grombkowski/Getty Images

Már a mérkőzés előtt jött egy rossz hír: a Portugália ellen sárga lapja miatt pihentetett Kleinheisler László a bemelegítés során combsérülést szenvedett, így végül Pintér Ádám került be a helyére. Az utolsó csoportmeccsen pihentetett játékosok közül Kádár Tamás és Nagy Ádám is bekerült újra a magyar válogatott kezdőcsapatába. A belgáknál nem volt meglepetés, a lehető legerősebb kezdőcsapatukkal álltak ki Magyarország ellen.

A belgák utána esélyeshez méltóan kezdtek, nagyon megnyomták az első tíz percet, aminek gól lett a vége. Kevin De Bruyne bal oldali szabadrúgása után Romelu Lukakuról és Toby Alderweireldről is megfeledkeztek a védőink, utóbbi öt méterről a kapu közepébe fejelte a labdát.

A gól után is Belgium diktálta a tempót, bár nem nyomott annyira, mint a meccs elején: átadták a területet a játékosok Magyarországnak, hogy utána gyors ellentámadásokat vezethessenek. Ezekből a kontrákból sajnos sok volt, és bizony Király Gáborra volt szükség, hogy ne nőjön a távolság, 3-4 óriási védést is bemutatott a 40 éves kapus.

Azért a magyar csapatnak is voltak helyzetei, igaz, csak átlövésekből, Lovrencsics Gergő és Dzsudzsák Balázs sem járt messze a góltól, bár ha őszinték vagyunk, akkor meg kell jegezni, hogy Thibaut Courtois minden próbálkozáson rajta volt.

A második félidőben is jól kezdtek a belgák, de utána a magyar válogatott feljavult, jöttek a helyzetek is. A belga szövetségi kapitány érezte a bajt, dühösen toporzékolt az oldalvonal mellett látva az ellenfél akcióit.

A mérkőzés hajrájára fordulva Belgium eldöntötte a továbbjutás kérdését, a végig remekül játszó Eden Hazard előbb előkészített egy gólt, majd maga is betalált Király kapujába. A végén Yannick Carrasco a negyedik gólját is belőtte a belga csapatnak, így fölényessé tették a győzelmüket.

A magyarok a nyilvánvaló vereség ellenére mentek előre a szépítő gólért, ami nem jött össze, de ahogy Hajdú B. István fogalmazott, a belgák a győzelmet ünnepelték, a magyarok pedig azt, hogy van csapatuk.

Labdarúgás

Európa-bajnokság

Nyolcaddöntő

Magyarország–Belgium 0–4 (0–1)

Magyarország: Király – Lang, Juhász (Böde, 79.), Guzmics, Kádár – Gera (Elek, a szünetben), Nagy Á. – Lovrencsics, Pintér (Nikolics, 75.), Dzsudzsák – Szalai.

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – De Bruyne – Mertens (Carrasco, 70.), R. Lukaku (Batshuayi, 76.), Hazard (Fellaini, 81.).

Gól: Alderweireld (10.), Batshuayi (78.), Hazard (80.), Carrasco (91.)