Óriási győzelem! Magyarország két góllal megverte Ausztriát - videó

A magyar labdarúgó-válogatott szenzációsan kezdte az Európa-bajnokságot, miután 2-0 arányban legyőzte Ausztriát. A magyar csapat az F-csoport élén áll, Magyarország 52 évet várt arra, hogy mérkőzést nyerjen a kontinenstornán.

Fotó: Europress - Attila KISBENEDEK / AFP

Győzelemmel mutatkozott be Magyarország a 2016-os Európa-bajnokságon. Bernd Storck csapatának ellenfele Ausztria volt, amely veretlenül jutott ki az Eb-re. A magyar csapat csak pótselejtezőn kvalifikálta magát, miután csoportja harmadik helyén végzett.

A két csapat nagyon sokszor találkozott egymással, a mai volt a két nemzet 137. mérkőzése. Az örökmérleg a magyarok javára döntött, de legutóbb, 2006-ban is sikerült legyőzni Ausztriát.

A mérkőzésen Európa-bajnoki rekordot állított fel Király Gábor, aki minden idők legidősebb játékosa lett, aki kontinenstornán pályára lépett.

A két csapat kezdője:

A mérkőzést Ausztria nagyon jól kezdte, de Alaba távoli lövése a kapufáról kifelé pattant. Élő közvetítésünket itt találja!

Alaba lövése:

A mérkőzést ezt követően kiegyenlítődött, az első félidőben a játék minden elemében jobb volt Magyarország. A magyaroknak is volt egy nagy helyzete az első 45 percben, de Dzsudzsák Balázs ziccerben hibázott. A félidőben gól nélküli döntetlen volt az állás.

A második játékrészre egy teljesen más magyar válogatott futott ki, amely bátran támadott, és fegyelmezetten védekezett. A vezetést a magyar csapat a 63. percben szerezte meg, ekkor Szalai Ádám lőtte be Kleinheisler László átadását.

Szalai gólja:

Az osztrák együttes rövid időn belül nem csak gól-, hanem emberhátrányba is került, Dragovicsot a 66. percben második sárgával kiállították, miután rácsúszott Kádárra. Az osztrákok nem adták fel, mindent megtettek az egyenlítés érdekében.

Ausztria ezek ellenére nem talált be a kapuba, sőt a csereként beálló Stieber a szintén csere Priskin passzából eldöntötte a győzelem sorsát a 87. percben.

Stieber gólja:

Ausztriának a hátralévő időben nem sikerült a szépítés, így Magyarország 2-0-ra nyert.

Ez volt a magyar válogatott első győzelme 1964 óta, akkor a bronzmeccsen Dániát sikerült legyőzni. Szalai Ádám rossz sorozata is megszakadt, 550 nap után lőtt gólt a válogatottban.

A mérkőzés emberének az UEFA Kleinheisler Lászlót választotta. A mérkőzés minden elemében jobb volt a magyar csapat, többet birtokolta a labdát, többet passzolt, és többet is lőtt kapura, így a végeredmény igazságosnak mondható.

A mérkőzés után a magyar szövetségi kapitány, Bernd Storck a következőt mondta az m4 csatornának:

Óriásinak találom azt, amit a csapat teljesített. Nagyon jó volt a meccs, nagyon jó az eredmény. Bravó! Nyerni akartunk, ez egy álom. Nehéz volt a mérkőzés elején, nehezen jöttünk bele a játékba, de a második félidő nagyon jó volt.

A csoport következő meccs 21 órakor kezdődik, Portugália Izlanddal játszik. A magyar válogatott legközelebb szombaton lép pályára, az ellenfél Izland lesz.