András Ferenc

BL: Ronaldo gólt lőtt, a nyolc között a Real Madrid - videók!

A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntőinek visszavágóiból kettőt rendeztek kedd este. A Real Madrid két góllal tudott nyerni az első meccsen Rómában, míg a Wolfsburg is egygólos előnnyel utazott Belgiumba. Egyik összecsapáson sem született meglepetés, a Real és a Wolfsburg is bejutott a legjobb nyolc közé.

Fotó: Europress - Denis Doyle/Getty Images

Kisebb csoda kellett volna ahhoz, hogy az AS Roma bejusson a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, mert az első mérkőzésen az olasz fővárosban 2-0-ra tudott nyerni a Real Madrid. Mivel még egyetlen csapat sem fordított meg ilyen állásról párharcot, ezért előzetesen nehéz volt elképzelni, hogy erre lesz esélye a római együttesnek.

A találkozó első félidejében a Real Madrid 18 alkalommal próbálkozott lövéssel, ami klubcsúcsnak számít a Bajnokok Ligájában. Azonban a 18 próbálkozásból csak 5 talált kaput, így hiába birtokolta többet a labdát a spanyol csapat, fölénye meddőnek bizonyult, a legnagyobb hazai helyzet Ronaldo előtt adódott egy kiugratás után.

EZT IS AJÁNLJUK:

Ronaldo helyzete:

A Real Madriddal ellentétben a Roma alakított ki tiszta gólhelyzetet, Dzeko és Szalah is nagy helyzetben hibázott.

Dzeko helyzete:

Szalah helyzete:

Bár a mérkőzés jó iramban zajlott, és egyik csapat sem kifejezetten védekezésre rendezkedett be, az első 45 percben nem született gól. A Real idén harmadszor nem lőtt gólt az első félidőben, a PSG - még a csoportkörben - kétszer is megúszta kapott gól nélkül a madridiak ellen.

A félidő történetéhez tartozik, hogy mivel Keylor Navas nem kapott gólt, ezért 659 perccel ő lett a Bajnokok Ligája rekordere.

A második félidő első helyzete a hazai csapat előtt adódott, de Szczesny óriási bravúrra védte James közeli lövését. Ezt követően azonban nem a Real veszélyeztetett többet, hanem a Roma: Szalah, Florenzi és Manolasz is közel állt a vezetés megszerzéséhez. Egy óra játékidő után azonban még mindig 0-0 volt az állás, ami azt is jelentette, hogy továbbra is a Real az egyetlen csapat, amely nem kapott gólt hazai pályán.

A 64. percben azonban eldőlt az összecsapás, Ronaldo egy szép beadást lőtt közelről a kapuba. Emiatt a római csapatnak 25 perce lett volna arra, hogy három gólt lőve maga javára fordítsa meg az összetett állását.

Ronaldo gólja:

A Real zsinórban 28. hazai BL-meccsén talált be, ami a leghosszabb ilyen a sorozat a Bajnokok Ligája történelmében.

Nem kellett sokat várni az újabb Real gólra, Ronaldo ezúttal gólpasszt adott, James Rodríguez a második helyzetét már gólra váltotta.

James gólja:

Érdekesség, hogy ez volt Ronaldo 27. gólpassza a Bajnokok Ligájában, ezzel többet adott, mint bárki más az aktív játékosok közül. A második helyen Iniesta és Messi áll 23-23 gólpasszal.

A 74. percben beállt a mérkőzésbe Francesco Totti, akinek lehet, hogy ez volt az utolsó szereplése a Bajnokok Ligájában. A mérkőzésen több gól nem született, a végeredmény maradt 2-0, így összesítésben Zinedine Zidane csapata 4-0 arányban bizonyult jobbnak az AS Románál.

Összességében elmondható, hogy egy jó iramú mérkőzésen a Roma mindent megtett a továbbjutásért, de mivel a helyzeteiket nem tudták gólra váltani, ezért nem forgott veszélyben a Real Madrid továbbjutása, amely Ronaldo gólja után végérvényesen eldőlt.

A mai nap másik meccsén 1-0-ra nyert a Wolfsburg a Gent ellen, így az első meccset 3-2-re megnyerő németek jutottak a legjobb nyolc közé 4-2-es összesítéssel. A Wolfsburg története során először szerepel a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában.