Csodagóllal nyert a Manchester United, élen az Arsenal - videók

Az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójából hét mérkőzést játszottak le eddig. A nap nyitómeccsén a Liverpool kikapott a West Hamtól. A Manchester United és az Arsenal is nyerni tudott, pedig a csapatok az angol élvonalban sokáig gólt sem rúgtak.

Fotó: Europress - OLI SCARFF / AFP

A nap első meccsét a West Ham és a Liverpool játszotta egymással. A West Ham idén jól játszik, az angol sajtó a feltámadást a csapat edzőjének, Slaven Bilicnek tulajdonítja. A West Ham United ráadásul a nagycsapatok ellen is jól teljesít, idén már megverték az Arsenalt, a Manchester Cityt, a Liverpoolt és a Chelsea csapatát is. A hét meccse veretlen West Ham ezúttal is nyerni tudott, két fejes góllal győztek a Liverpool ellen.

A második gólt a korábbi Liverpool-játékos, Andy Carroll szerezte:

Délután 4 órakor 6 meccset is rendeztek, de az első 30 percig egyik meccsen sem született gól. Ráadásul a félidőig csak egy gól esett a hat meccsen, a Sunderland tudott egyedül betalálni a pályára lépő 12 csapat közül.

Szerencsére a második félidőre jobb lett a játék, egyedül a Leicester City-Bournemouth mérkőzés végződött gól nélküli döntetlennel.

Az angol bajnokságot vezető Arsenal a kieső helyen álló Newcastlet fogadta. A meccset 1-0-ra nyerte a londoni csapat, ami azt jelenti, hogy az Arsenalnak ez volt a 100. 1-0 arányú győzelme a Premier League 1992-es megalapítása óta.

A meccset eldöntő gólt Laurent Koscielny a 72. percben szerezte, ekkor egy szöglet utáni kavarodásnál a francia játékos reagált a leggyorsabban.

Ezzel a győzelemmel az Arsenal előnye két pontra nőtt a bajnokságban.

Játszott a Manchester United is, ahol Luis van Gaal helye erősen bizonytalanná vált a forduló előtt. A Manchester végül 2-1-re nyerni tudott a Swansea ellen, amivel a bajnokságban feljött az ötödik helyre.

A mindent eldöntő gólt Wayne Rooney szerezte, miután szenzációs mozdulattal a kapuba sarkazta a labdát.

Ez a gól több szempontból is mérföldkőnek számít. Ez volt az angol csatár 238. gólja a Manchester United színeiben, ezzel ő csapat történetének második legeredményesebb játékosa. Ez a gól egyben Rooney 188. Premier League gólja is volt, ezzel szintén a második helyre jött fel az örökranglistán. A legtöbb gólt a Premier League történelmében Alan Shearer lőtte, ő 260 góllal vezeti a rangsort.