Nyert a Bayern München, három pont Dárdai csapatának az előnye a dobogón - videó

A német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában több mérkőzést is játszottak szombaton. Nem született meglepetés a Bayern München-Werder Bremen összecsapáson, ahol a bajor csapat simán nyerni tudott. Hiába lépett pályára Szalai Ádám, Huszti Szabolcs és Kleinheisler László is, mindhárom magyar játékos csapata kikapott.

Fotó: Europress - Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

A Bundesliga 26. fordulójának első meccsén kisebb meglepetésre a Hertha Berlin pénteken legyőzte a Schalke 04 csapatát, így biztossá vált, hogy a forduló után is a dobogón fog állni Dárdai Pál csapata.

A mai nap a Hertha üldözői közül először a Borussia Mönchengladbach lépett pályára, amely simán 3-0-ra nyert a Frankfurt ellen. A mérkőzésen született egy furcsa gól, miután a Frankfurt kapusa röviden rúgta előre a labdát.

Raffael gólja:

A meccset 3-0-ra a Borussia Mönchengladbach nyerte meg, Huszti Szabolcsot az 50. percben cserélték be. Délután egy másik magyar idegenlégiós is lehetőséget kapott, de Szalai Ádám hiába kapott kezdőként helyet a Hannover csapatában, gólt ezúttal sem szerzett, csapata 2-0-ra kikapott a Kölntől.

A nap utolsó meccsét a Bayern München a Werder Bremennel játszotta. A listavezető nagyon simán nyert a brémai csapat ellen, a végeredmény 5-0 lett. Kleinheisler Lászlót a félidőben cserélték be.

A mérkőzés legjobbja Coman volt, aki 3 gólpasszt is adott, pont úgy, mint ma Lionel Messi. Ezek ellenére a mérkőzés legszebb gólja egy szöglet után következett, Ribéry lőtt kapásból. Ugyan ez nem lett gól, de a kipattanót Müller berúgta a kapuba.

Müller második gólja:

A győzelemnek köszönhetően a Bayern nyolcpontosra növelte előnyét a Bundesliga élén, igaz a második helyen álló Dortmund csak holnap lép pályára a Dortmund ellen. A Hertha Berlin a harmadik, és ha holnap a Mainz nem nyer a Dortmund ellen, akkor három pont lesz az előnye a negyedik helyen álló csapathoz képest.