Nukleáris üzemanyagot keres a sötét oldalon Kína
A történelem első ilyen kísérletét a Csang'o 4 űrszondával akarják végrehajtani. Kína már rendelkezik azzal a tudományos felkészültséggel és technológiával, amely feltétele egy effajta küldetésnek. A kínai küldetésnek az is célja, hogy megállapítsa: a Hold túlsó oldalán található-e nagy mennyiségben nukleáris üzemanyagnak használható, kitermelhető hélium-3.
A Csang'o 4 vagyis a Holdistennő 4 feladata a Hold ismeretlen földtani körülményeinek tanulmányozása, vizsgálata lesz.
Más vélemények szerint viszont küldetésének az is célja, hogy megállapítsa, a Hold túlsó oldalán található-e nagy mennyiségben nukleáris üzemanyagnak használható, kitermelhető hélium-3.
Szakértők szerint, a Hold sötét oldalán történő leszállás azért bonyolult feladat, mert a folyamatos kapcsolattartáshoz közvetítőként egy a Hold körüli pályán keringő űreszközre van szükség az égitest és a földi irányítók között. A Holdnak ezen a felén található egyébként az egész Naprendszer legnagyobb krátere.
A tervek szerint a keringést, leszállás és visszatérést célul kitűző, három részből álló kínai Hold-program utolsó fejezetében tervezik a Csang'o 5-ös szonda felbocsátását.