A magyar labdarúgó-válogatott Norvégia ellen játszik pótselejtezőt, a visszavágót november 15-én rendezik a Groupama Arénában.

Percről-percre

22 óra 37 perckor

95. perc

Vége a mérkőznek! A magyar válogatott 34 év után újra legyőzte Norvégiát! Norvégia-Magyarország 0-1!

22 óra 34 perckor

91. perc

Csere! A magyar válogatott utolsó cseréjét is végrehajtja. Szalai Ádám helyett Priskin Tamás érkezik.

22 óra 33 perckor

90. perc

Négy perc lesz a hosszabbítás. A norvégok sokadik szögletüket rúghatják.

22 óra 30 perckor

88. perc

Óriási helyzet a norvég válogatott előtt. Helland fejese a felső kapufán landolt, miután Királyról felpattant Johansen lövése. A norvégok beszorítják a magyarokat a kapu elé. A szögletet követően Pedersen veszélyes fejesét Király Gábor védte.

22 óra 28 perckor

85. perc

Csere! Norvégia végrehajtja az utolsó cseréjét is, Skjelbred helyére Helland érkezik.

22 óra 25 perckor

83. perc

Pedersen lőtt a 16-osról, azonban Kádár lépett a labda útjába, így a kapu mellé pattant a labda. A szögletből a norvégok nem tudtak helyzetet kialakítani.

22 óra 22 perckor

79. perc

Németh Krisztián és Nagy Ádám játszott össze a pálya jobb oldalán, de a beinduló Nagy Ádám beadása nem jutott el magyar játékoshoz.

22 óra 18 perckor

76. perc

Csere! A csapatkapitány Dzsudzsák jön le, helyére Lovrencsics érkezik. Az új csapatkapitány Gera Zoltán.

22 óra 17 perckor

74. perc

Csere! A norvégok második cseréjüket is végrehajtják. Berget helyére Mohamed Elyounoussi érkezett.

22 óra 15 perckor

72. perc

Csere! Az első magyar csere a mérkőzésen, a gólszerző Kleinheisler helyére Nagy Ádám érkezett.

22 óra 13 perckor

71. perc

Norvég szögletet követően Király Gábor megfogta a labdát, de a kapus elejtette a labdát. A gólvonalon álló Fiola Attila mentett. A bíró nem fújt szabálytalanságot, pedig Király Gábort mintha támadták volna.

22 óra 10 perckor

67. perc

A norvég válogatott a 10. szögletét végezte el. A labda Tetteyhez került, aki távolról lőtt, viszont a lövés megpattant a lesen álló Johansenen, így a magyar válogatott kapott szabadrúgást.

22 óra 08 perckor

65. perc

Sárga! Elabdellaoui esett el a 16-oson belül, aki feldobta magát. Elek nem bántotta a norvég játékost, a bíró jól látta, hogy nem történt szabálytalanság. A szimuláló játékosnak a bíró sárgát adott.

22 óra 05 perckor

62. perc

Tettey szépen cselezett az alapvonalnál, Elek Ákost kicselezte a norvég, majd Dzsudzsák mellett adott be. A labda a támadás végén az alapvonalon ment ki, a szögletet követően Pedersen lőtt mellé.

22 óra 04 perckor

61. perc

Csere! A norvég csapat lehozza Söderlundot, a helyére Pedersen áll be.

22 óra 01 perckor

58. perc

Söderlund elé pattant a labda, de a norvég támadó a 16-os vonaláról kapu fölé lőtt.

21 óra 58 perckor

56. perc

Elek indította Dzsudzsákot, aki a bal oldalon vezette a kapura a labdát. Úgy nézett ki, hogy nem tudja kicselezni Dzsudzsák a norvég védőt, de végül éles szögből a kapura lőtt. Nyland védett. A gyors ellentámadásnál egy norvég elesett a magyar 16-oson belül, de a bíró nem ítélt 11-est.

21 óra 53 perckor

51. perc

Jobban kezdi a második félidőt Norvégia. A norvégok beszorítják a magyar csapatot a kapu elé, több beadás is a kapu előtt ment el.

21 óra 51 perckor

48. perc

Elabdellaoui rúgott kapura, Király Gábor védte a lövést.

21 óra 48 perckor

46. perc

Elkezdődött a második félidő, nem volt csere.

21 óra 34 perckor

Vége az első félidőnek!

A magyar válogatott 1-0-ra vezet Norvégia ellen. A meccset a norvég csapat kezdte jobban, de Norvégiának Skjelbred lövése után nem volt komoly helyzete. A magyar válogatott több helyzetet is kialakított, az élete első válogatott meccsén játszó Kleinheisler góljával vezet Magyarország.

Fotó: Europress - VEGARD WIVESTAD GROETT / NTB SCANPIX / AFP

21 óra 32 perckor

45. perc

Kleinheisler beadása Szalain pattant fel, a labda Elek Ákos elég került, aki közelről fejelt a kapu fölé.

21 óra 31 perckor

45. perc

Johansen szabadrúgása egy magyar háton pattant meg, szöglet következett. A szögletet Király Gábor fogta. Két perc hosszabbítás lesz az első félidőben.

21 óra 27 perckor

41. perc

Magyar támadás a jobb oldalon! Németh beadását Elek fejelte kapura. A fejesben nem volt elég erő, Nyland védett.

21 óra 25 perckor

39. perc

Sárga lap! A harmadik magyar játékos kap sárgát, ezúttal Guzmics Richárdot figyelmeztette a bíró.

21 óra 24 perckor

38. perc

Johansen lövését Lang blokkolja.

21 óra 19 perckor

34. perc

Sárga lap! Újabb magyar játékos kap sárgát, Kádár ugyanott szabálytalankodott, ahol korábban Gera Zoltán. A beadást sikerült lefejelnie egy norvég játékosnak, de Elek végül felszabadított.

21 óra 17 perckor

31. perc

Norvég támadás végén Söderlund lőtt kapura, miután Skjelbredtől kapott pontos labdát. Király Gábor magabiztosan védett.

21 óra 11 perckor

26. perc - GÓL! Kleinheisler!

A jobb oldalon vezetett támadást a magyar válogatott. Németh Krisztián passzolt Elek Ákoshoz, aki észrevette az üresen álló Kleinheislert! A magyar játékos erősen a kapuba lőtt. Norvégia-Magyarország 0-1!

21 óra 09 perckor

23. perc

Gera sárga lapot kap! Gera Zoltán szabálytalankodik Tettey ellen, hátulról rúgott oda a norvég játékosnak. Gera Zoltán nem játszhat a visszavágón.

21 óra 05 perckor

20. perc

Tettey kapott sárgát. Miután elvégeztük a szabadrúgást, Norvégia megszerezte a labdát, de az ellentámadás végén Söderlund lőtt mellé.

21 óra 04 perckor

18. perc

Dzsudzsák lő messziről, a labda méterekkel elkerülte a kaput.

21 órakor

15. perc

A magyar válogatott kivédekezte az első negyed órát. Magyarországnak is volt egy nagy helyzete.

20 óra 54 perckor

8. perc

Szép magyar támadás. Németh Krisztián passzolt Kleinheislerhez, aki a 16-oson belülről éles szögből lőtt kapura. A lövést Nyland védte.

20 óra 53 perckor

7. perc

Több beívelés is érkezett a magyar 16-oson belülre, előbb Guzmics, majd Kádár fejelte ki a labdát.

20 óra 52 perckor

6. perc

Gera szabálytalankodott a magyar 16-os előtt. A beívelt labdát Guzmics fejelte ki.

20 óra 51 perckor

5. perc

Berget lő távolról, lövése a kapu mellé megy.

20 óra 48 perckor

3. perc

Óriási helyzet. Király kivédte Skjelbred 10 méteres lövését. A szögletet Hovland fejelte fölé.

20 óra 46 perckor

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés. A magyar válogatott fehér szerelésben játszik, a norvégok piros mezben, sötétkék nadrágban és sportszárban lépnek pályára.

20 óra 34 perckor

Storck a meccs előtt

Elégedett vagyok a felkészüléssel, jó állapotban vannak a játékosaim nem csak fizikailag, mentálisan is - mondta a szövetségi kapitány a MTVA-nak. Bernd Storck szerint a magyar csapat jó eredményt fog elérni Oslóban, olyat, ami után eséllyel léphet pályára a visszavágón Budapesten. Azt is mondta, nincsenek nyomás alatt játékosai, akiktől azt kérte, hogy maradjanak higgadtak, ne foglalkozzanak azzal a felhajtással, ami körülveszi őket.

19 óra 38 perckor

Kezdőcsapatok

A magyar válogatott kezdőcsapata: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Kleinheisler, Gera, Elek, Dzsudzsák – Németh, Szalai

A norvég válogatott kezdőcsapata: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Högli – Skjelbred, Tettey, Johansen, Berget – Söderlund, Henriksen.

19 óra 30 perckor

Előzmények

A magyar játékosokon fekete gyászszalag lesz, mert ma meghalt Fülöp Márton, a válogatott korábbi kapusa, és Várhidi Pál, az Aranycsapat legendája.

A magyar válogatott eddig 17-szer játszott Norvégiával. Magyarország eddig hétszer nyert, Norvégia ötször, és öt alkalommal döntetlen született. A gólarány 32-19 Magyarország javára. A magyar válogatott 34 éve nem győzte le Norvégiát.