András Ferenc

Női kézilabda: a Győri ETO nyerte a Magyar Kupát

A hétvégén rendezték a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőit és döntőjét. Miután az elődöntőben a Győr legyőzte legnagyobb riválisát, a Ferencvárost, a vártnál szorosabb mérkőzésen az Érdet is megverték a fináléban. A harmadik helyet az FTC szerezte meg.

Kovacsics Anikó Fotó: Kovács Anikó/MTI

Tegnap kialakult a női kézilabda Magyar Kupa döntőjének és bronzmeccsének párosítása is. A Győr minimális különbséggel, 25-24-re legyőzte az FTC-t, míg az Érd 25-23 arányban bizonyult jobbnak a Fehérvárnál.

A mai nap a bronzmérkőzéssel kezdődött. Harmadikként az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata végzett a Magyar Kupában, miután a bronzmeccsen simán nyert a Fehérvár ellen, a végeredmény 40-19 lett.

EZT IS AJÁNLJUK:

A döntőben a Győr végig vezetve tudott nyerni, de

az Érd a vártnál szorosabb meccset játszott.

Az első félidőben 16-12 volt az állás az ETO javára. A második félidőben volt, hogy két gólra is csökkent az állás a két együttes között köszönhetően a Klivinyi-Gonzalez-Kprez trió kiemelkedő játékának.

A mérkőzés végeredménye végül 33-27 lett, így a Győr fennállása 12. Magyar Kupa győzelmét szerezte meg.