András Ferenc

NFL: Öt csapat még mindig veretlen

Izgalmas mérkőzéseket hozott az NFL 6. fordulója. Magyar idő szerint hétfő hajnalban játszották a Patriots-Colts rangadót. A veretlenek közül az Atlanta Falcons még csütörtökön elbukott. Így még öt csapat várta hibátlanul a hétvégét.

A Green Bay alternatív mezében játszott (Fotó: Jonathan Daniel/Getty Images)

Vasárnap végül mind az öt csapatnak sikerült nyerni. Az NFL történetében még soha nem állt ennyi csapat veretlenül a 6. forduló után.

EZT IS AJÁNLJUK:

A sorozat megszakadásához két csapat állt közel. A Denver Broncos csak hosszabbításban győzte le a Cleveland Brownst. Peyton Manning háromszor  adta el a labdát, tulajdonképpen borzalmasan játszott. Már nem először ebben a szezonban. A Broncos irányítója idén 10 eladott labdánál jár, ami a legtöbb az NFL-ben. Mondhatni, már megint a védelem hozta a meccset a Denvernek.

Majdnem elvesztette veretlenségét a Carolina Panthers is. Négy perccel a meccs vége előtt a Seattle Seahawks vezetett, de a Panthers két touchdownnak köszönhetően 27-23-ra fordított. A Seahawks számára igazán bosszantó lehet a vereség, mert a legutóbbi öt vereségük során négyszer még vezettek a negyedik negyed elején.

A hétvége rangadóján a New England Patriots 34-27-re verte az Indianapolis Colts csapatát. A mérkőzés lehetett volna szorosabb is, de az idei szezon egyik legértelmetlenebb játékát mutatta be a Colts csapata.

A mérkőzésen leglátványosabb mozdulatát Jamie Collins mutatta be, aki a falat átugorva tudta blokkolni Adam Vinatieri rúgását.

Tovább őrzi veretlenségét a Green Bay Packers is. A találkozó érdekessége, hogy az NFL legtöbb passzolt yarddal rendelkező (Philip Rivers) és a legtöbb touhdown passzt kiosztó irányítója (Aaron Rodgers) lépett pályára. Philip Rivers hiába passzolt 503 yardot, a mérkőzést a Green Bay nyerte 27-20-re. Rivers lett a 8. irányító az NFL történetében, aki legalább 500 yardot dobott, de csapata kikapott.

Az ötödik veretlen csapat, a Cincinnati Bengals olykor havazásban játszott a Buffalo Bills ellen. A mérkőzés Bengals fölényt hozott, a végeredmény 34-21 lett a Cincinnati javára. A mérkőzésen láthattuk a forduló egyik leglátványosabb elkapását, melyet Marvin Jones mutatott be.

A Detroit Lions – Chicago Bears meccsen történt vitatott elkapásról szóló cikkünket itt olvashatja.