Faktor

NFL: kiesett a bajnok, Super Bowlban a Denver

Legyőzte a Denver Broncos a New Englandet az AFC főcsoportdöntőjében. Ezzel a tavalyi győztes nem jutott be a döntőbe.

A főcsoportdöntőn végig a Denver vezetett, de az utolsó pillanatokban egyenlíthetett volna a New England. Az utolsó támadásban kétszer is utolsó (negyedik) kísérletre sikerült előre jutni Tom Brady passzából - az első first downt, a második touchdownt eredményezett. Ekkor 20-18 volt a Denvernek, a bajnoknak jutalompont helyett kétpontos támadást kellett volna vezetnie, de az akció nem sikerült.

Sorsdöntő volt, hogy az első negyedben az NFL legjobb rúgója, a New England-i Gostkowski elrontott egy jutalomrúgást. Ezért kellett 17 másodperccel a vége előtt kétpontos akciót megpróbálnia a New Englandnek.

Így elsőként a Denver jutott a február 7-i Super Bowlba. Ellenfele a Carolina-Arizona meccs győztese, a Carolina Panthers.