Messi zseniális gólja is kellett a Barcelona rekordjához - videó

A spanyol-labdarúgó bajnokság 26. fordulójának utolsó meccsét a Barcelona és a Sevilla játszotta egymással. A Barcelona idén mindössze két vereséget szenvedett el a La Liga küzdelmei során, utoljára éppen a Sevilla győzte le őket október 3-án. Bár az első gólt a vendégek rúgták, a katalánok fordítottak és 34 meccse veretlenek.

Fotó: Europress - Dan Istitene/Getty Images

A spanyol bajnokságot nyolcpontos előnnyel vezeti a Barcelona, miután tegnap este a Sevilla ellen hátrányból felállva tudtak nyerni 2-1-re. A győzelemnek köszönhetően a katalán klub négy győzelemnyi távolságba került a harmadik helyen álló Real Madridtól, amely a hétvégén 1-0-ra kapott ki az Atléticótól. A mérkőzés után több érdekes dolog is történt Madridban, a szurkolók Perez elnököt várták a stadion előtt, míg Ronaldo a csapattársai képességére panaszkodott.

Ezzel ellentétben úgy tűnik, hogy Barcelonában minden rendben van, a csapat bejutott a Copa Del Rey döntőjébe, ahol épp tegnapi ellenfelükkel, a Sevillával fognak játszani május 22-én. A döntő helyszíne nem a Bernabeu lesz, mert ott épp Bruce Springsteen koncert lesz, de így is Madridban, a Vincente Calderónban lesz a finálé.

A Barcelona minden sorozatot tekintve 34 meccse nem szenvedett vereséget, utoljára pont a Sevilla győzte le őket még október 3-án. A 34 mérkőzésnyi sorozatra utoljára 1988/89-es szezonban volt példa, akkor a Real Madrid nem kapott ki ennyi meccsen, ha minden egyes versenykiírást figyelembe veszünk.

A tegnap esti meccsen a vezetést a Sevilla szerezte meg, Vitolo Machín a 20. percben egy beadást követően lőtt kapásból a kapuba.

Machín gólja:

A gólpasszt Trémoulinas jegyezte, neki ez volt a hetedik idén, így ebben a statisztikában ő legjobb Sevilla játékos.

A Barcelona Messi szép szabadrúgásgólja révén azonban már az első félidőben egyenlíteni tudott.

Messi gólja:

Ez volt az argentin játékos hatodik gólja közvetlenül szabadrúgásból, ezzel ő a legjobb La Liga játékos ebben a mutatóban. Érdekesség, hogy a 2003/04-es szezon óta Messi 198-szor próbálkozott szabadrúgásból, ebből 16 gól született, ami 8 százalékos hatékonyságnak felel meg. Ronaldo ugyan 18 ilyen gólt lőtt, de 275-ször lőtt kapura (6,5%), míg a harmadik legeredményesebb Ronaldinho 15 góllal (7,6%).

A Barcelona a második félidő elején a győztes gólt is megszerezte, Piqué közelről passzolt a kapuba.

Piqué gólja:

A végeredmény maradt 2-1, a fordításnak köszönhetően a Barcelona szerezte idén a legtöbb pontot (15) úgy, hogy a meccs első gólját ők kapták.

Mai hír, hogy a La Liga 31. fordulójában szombat este 20.30 órakor kezdődik az el Clásico a Camp Nouban. A bajnokságban a játéknapot megelőzően kéthetes szünet lesz válogatott mérkőzések miatt - írja az nso.hu.