Messi három gólpasszt adott, gálázott a Barcelona - videó

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának második meccsét a Barcelona és a Getafe játszotta egymás ellen. A katalán csapat azok ellenére tudott nyerni, hogy újra kihagytak egy büntetőt. Messi fontos mérföldkőhöz érkezett, megszületett a 200. barcelonai gólpassza.

Fotó: Europress - David Ramos/Getty Images

A La Liga élén álló Barcelona a 16. helyezett Getafét fogadta a bajnokság 29. fordulójában. A Barcelona nagyon jó formában van, legutóbbi 11 bajnokijuk mindegyikét megnyerték. Ezzel ellentétben a Getafe szenved, legutóbbi négy meccsük mindegyikét elvesztették, céljuk a kiesés elkerülése. A két együttes őszi találkozóján Suárez és Neymar góljával a Barcelona nyert 2-0-ra.

A mai mérkőzés az esélyeknek megfelelően alakult, a listavezető csapat már a félidőben 4-0-ra vezetett. Az első gól katalán szempontból szerencsés körülmények között született, Juan Rodriguezről a saját kapujába pattant a labda a 8. percben.

Juan Rodriguez öngólja:

A 11. percben Messi 11-est rúghatott, amelyet azonban kihagyott az argentin támadó. Ez volt a 16. tizenegyes, amelyet a Barcelona javára ítéltek idén, ez a legtöbb a bajnokságban. Érdekesség, hogy a legtöbb büntetőt elszenvedő csapat a Getafe, nekik idén tizedszer rúghattak 11-est. Ezek ellenére a katalán klub csak 8 büntetőt rúgott be, idén mindhárom csatáruk 50 százalékos (Messi és Neymar nyolcból négy, míg Suárez négyből kettő).

A kihagyott büntető nem vette el a Barcelona kedvét, Munir El Haddadi a 19. percben 2-0-ra módosította az állást.

Munir gólja:

A félidőben még betalált Neymar és Messi is, így 45 perc után 4-0-ra vezetett a Barcelona.

Neymar gólja:

Messi gólja:

Ez azt is jelenti, hogy a Barcelona a 15. olyan meccsét játszotta idén minden sorozatot figyelembe véve, ahol legalább négy gólt lőtt, ez a katalán klub meccseinek 35 százaléka.

A Barcelona áprilisban is 4-0-ra vezetett a Getafe ellen, akkor 6-0 lett a mérkőzés végeredménye, és ez most sem volt másképp. A második félidőben Neymar és Arda Turan is betalált, amivel kialakult a 6-0 arányú végeredmény.

A brazil csatár góljánál Lionel Messi harmadik gólpasszát adta a mérkőzésen, ez korábban még soha nem fordult elő az argentin támadóval. Ráadásul Messi a mai meccsen egy fontos mérföldkövet is elért, ezzel 200 gólpassznál jár a Barcelona színeiben.

Arda Turan gólja:

A győzelemnek köszönhetően a Barcelona előnye 9 pont a bajnokság élén, igaz az Atlético Madrid este játszik a Deportivo La Coruna ellen. A Getafe a 26 ponttal a 16. helyen áll.