Faktor

Messi belőtte a 300. gólját Spanyolországban - videó

A Barcelona 3-1-re legyőzte a Sporting Gijónt az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén. Lionel Messi két gólt, az elsővel megszerezte pályafutása 300. spanyol bajnoki találatát. Luis Suárez ugyan büntetőt rontott, de aztán meglőtte a 24. gólját a bajnokságban.

Fotó: Europress - Denis Doyle/Getty Images

Az argentin szupersztár lett az első futballista, aki elérte a 300-as határt a La Liga történetében. Ráadásul csak két olyan focista van a világon, aki nála több gólt tudott szerezni az öt európai topbajnokság egyikében (Silvio Piola 290-ig jutott Olaszországban, Delio Onnis 299-ig Franciaországban, Jimmy Greaves 357-ig Angliában, míg Gerd Müller 365-ig Németországban).

EZT IS AJÁNLJUK:

Messi első gólja:

A Gijón egyébként egy szép akció végén kiegyenlített, de aztán megint jött Messi, aki négy perccel a hazai csapat gólja után gyönyörűen lőtte a labdát a léc alá. A Barcelona mind a két góljánál Luis Suárez adta a gólpasszt, így az uruguayi csatár lett az első játékos ebben a szezonban, aki gólokban és gólpasszokban is elérte a 10-es határt a bajnokságban.

Messi második gólja:

Suárez eddig 23 gólt lőtt a La Liga idei kiírásában, de sokáig azért nem változott a szám, mert a második félidő 62. percében kihagyott egy tizenegyest. Ez szinte már nem is meglepő, a katalán csapatnak ez volt a nyolcadik büntetője, amit kihagyott a 2015–2016-os szezonban minden versenysorozatot figyelembe véve. A 67. percben viszont ballal nagyon szépen tekerte a labdát a kapu jobb oldalába a volt liverpooli játékos, ami a kapufáról pattant be. Az ötvenedik spanyol bajnoki meccsén ez volt a negyvenedik gólja Suáreznek.

A Barcelona 14 fordulóval a bajnokság vége előtt hat ponttal vezet a második Atlético Madrid, és hét ponttal a harmadik Real Madrid előtt.

Suárez gólja:

La Liga

16. forduló (elhalasztott mérkőzés)

Sporting Gijón–Barcelona 1–3 (Carlos Castro 27., ill. Messi 25., 31., L. Suárez 67.)