András Ferenc

Kiejtette a Chelsea-t a PSG a Bajnokok Ligájából - videó

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében Chelsea-Paris Saint-German mérkőzést rendeztek. Az első meccsen 2-1-re tudott nyerni a párizsi csapat, de a Chelsea az idegenben lőtt gólban bízhatott. A legjobb nyolc közé végül két győzelemmel a PSG jutott, Zlatan Ibrahimovic a visszavágón is betalált.

Fotó: Europress - Mike Hewitt/Getty Images

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében négy találkozót rendeztek a héten, kedden bejutott a legjobb nyolc közé a Real Madrid és a Wolfsburg, míg szerdán csatlakozott hozzájuk 2-1-es sikerével a Benfica. A hét utolsó BL-meccsén a Chelsea vendége a Paris Saint-Germain volt.

Az első meccsen 2-1-re nyert a francia csapat. Ott a PSG fölényben játszott, Zlatan Ibrahimovic szabadrúgásgólját az első félidőben Mikel révén, kissé váratlanul egyenlítette ki a Chelsea. Végül a csereként beállt Cavani döntötte el a meccset a párizsiak javára egy szép kiugratást követően.

EZT IS AJÁNLJUK:

Cavani gólja:

A visszavágóra ugyan egygólos előnnyel utazott a Paris Saint-Germain, de mivel a Chelsea idegenben is szertett gólt, ezért szoros összecsapásra számíthattak a nézők. A Chelsea kissé visszafogottan kezdte a találkozót annak tudatában, hogy számukra az 1-0 is elég a továbbjutáshoz.

Ez a 16. percben megbosszulta magát, a PSG Rabiot révén megszerezte a vezetést.

Rabiot gólja:

A gólpasszt Zlatan Ibrahimovic adta, akinek 2012 óta ez volt a 10. gólpassza a BL-ben, aminél többet csak Cristiano Rolando adott (12). Ráadásul 2012 óta a svéd csatár 28 PSG-gólban volt benne valamilyen formában, ez 16-tal több, mint bármely másik párizsi játékos teljesítménye.

Ezt követően megélénkült a Chelsea játéka, hiszen ekkor összesítésben 3-1-es hátrányban voltak, így két gólt kellett rúgjanak a hosszabbítás kiharcolásához.

Az egyenlítő találatra nem kellett sokat várni, Diego Costa a 27. percben szépen cselezte ki Thiago Silvát, majd higgadtan lőtt a kapuba.

Diego Costa gólja:

Diego Costának jót tett José Mourinho távozása, a spanyol játékos legutóbbi 17 meccsén 11 gól mellett 6 gólpasszt is jegyez, illetve legutóbbi öt meccsén a Stamford Bridge-en mindig betalált.

A jó iramú első félidőben nem esett több gól, ekkor a meccs állása 1-1 volt, míg összetettben a PSG vezetett 3-2-re. A kaput eltaláló lövések londoni fölényt mutattak, a Chelsea ötször, míg a Paris Saint-Germain kétszer találta el a kaput.

A második félidő elején mindkét kapusnak kellett védenie, Courtois és Trapp is jól avatkozott játékba. A mérkőzés harmadik gólját Zlatan Ibrahimovic szerezte, akinek góljával nagyon közel került a továbbjutáshoz a párizsi csapat.

A svéd csatár Di Maria beadására érkezett jó ütemben, így a PSG 2-1-re átvette a vezetést, míg összetettben már 4-2 volt az előnyük.

Ibrahimovic gólja:

Ez volt a svéd játékos 50. európai kupagólja. A Chelsea ezzel tizedszer kapott gólt a francia csapattól a Bajnokok Ligájában, ennél többször csak a Barcelona (18) talált be a londoni csapatnak.

Ezt követően a PSG már nem kockáztatott, sőt a Chelsea is feladta a meccset, mert három gólt kellett volna lőjenek, hogy továbbjussanak. A két mérkőzés alapján kijelenthető, hogy a francia csapat megérdemelten jutott be a negyeddöntőbe. A végeredmény 2-1 lett a Paris Saint-Germain javára, amely így 4-2-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.