András Ferenc

Kézilabda EB: megnyerte első meccsét a magyar válogatott

Tegnap kezdődött el a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság. Ma játszotta első meccsét Magyarország, végig vezetve sikerült Montenegró ellen nyerni. Folytatás hétfőn, akkor Oroszország lesz az ellenfél.

Fotó: Kovács Anikó/MTI

Az olimpiai szempontjából is fontos Európa-bajnokságon Magyarország az első meccsét Montenegró ellen játszotta. A magyar csapat nagy lendülettel kezdett, a 9. percben már hat góllal, 8-2-re vezetett. Ekkor egy kicsit visszaesett, és Montenegró a 18. percben visszajött háromgólos távolságba (11-8). Három gólnál közelebb azonban nem jutott, a félidőben 16-12 volt az állás.

A második félidő első 15 percében kiegyenlített játék folyt, 3-4 gól volt a különbség végig. Montenegró először a 48. percben jött fel két gólra a második félidőben, ekkor 25-23-ra vezetett Magyarország. Ennél közelebb aztán már nem került Montenegró a magyar csapathoz, sőt Dujsebajev kapitány időkérése után tovább nőtt a különbség, hatgólos volt a hajrában, a meccs végeredménye 32-27 lett.

EZT IS AJÁNLJUK:

A meccs legjobbjának a magyar kapust, Mikler Rolandot választották.

Magyarország legközelebb január 18-án 18 órakor játszik, akkor Oroszország lesz az ellenfél.