Faktor

Jó hír Dárdaiéknak, a Schalke nem tudta megverni a Dortmundot

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában a Schalke 2-2-es döntetlent játszott a Borussia Dortmunddal, így 45 ponttal a hetedik helyen áll a tabellán - de ugyanennyi pontja van a Mainz, Borussia Mönchengladbach kettősnek a Hertha mögött, a berlini klub 49 ponttal tartja a harmadik helyét. A Bayer Leverkusen legyőzte a Kölnt, így feljött a negyedik helyre 48 ponttal. A Dortmund hátránya hét pontra nőtt az első helyen álló Bayern Münchenhez képest öt fordulóval a bajnokság vége előtt, ez a két csapat biztosan ott lesz a Bajnokok Ligája főtábláján a következő szezonban.

Fotó: Europress - Lars Baron/Getty Images

A Dortmund elég tartalékos csapattal állt ki, Pierre-Emerick Aubameyang, Marco Reus, Roman Weidenfeller, Ilkay Gündogan és Henrih Mhitarjan sem került be a kezdőbe, csütörtökön jön a Liverpool elleni visszavágó az Európa-liga negyeddöntőjében.

Az első félidő után 0–0 volt az állás, a második félidő elején aztán Kagava Sindzsi szenzációs góllal juttatta előnyhöz a Dortmundot, a vendégcsapat három percig vezetett, utána jött Leroy Sané egyenlítése.

Fantasztikusan folytatódott a meccs, négy perccel az egyenlítés után megint vezetett a Dortmund, mégpedig Matthias Ginter góljával. Tíz perccel később aztán Klaas-Jan Huntelaar harcolt ki egy tizenegyest, amit be is lőtt.

A Leverkusen öt perc alatt szerzett két gólt Kölnben, ezt az előnyt pedig a második félidőben is megtartotta, így már csak egy pontra van a Herthától és a harmadik helytől, ami automatikus főtáblát érne a BL-ben. A Bayern München és a Dortmund már matematikailag is kvalifikálta magát a legjobb 32 csapat közé az európai kupasorozat következő szezonjában, hiszen ők osztoznak majd az első két helyen.