VÉGE! Izland-Magyarország 1-1

A 2016-os labdarúgó Európa-bajnokságon második mérkőzésén lép pályára Magyarország. A magyarok ellenfele Izland lesz, amely az első meccsen a torna meglepetését okozta, 1-1-es döntetlent játszottak Portugália ellen. Ha a magyar válogatott nyer, akkor biztos, hogy továbbjut a csoportból. Kövesse velünk élőben az Izland-Magyarország mérkőzés történéseit!

Percről-percre

20 óra 05 perckor

Bernd Storck

A 90. percig mindent beleadtunk, mindent kockára tettünk, de sokat nyertünk ez által. Lényegtelen, hogy jogos volt a tizenegyes, mert erős csapat ellen játszottunk. Továbbra is mi fociztunk, mi birtokoltuk a labdát, nagyon megérdemeltük az egyenlítést.

20 óra 04 perckor

Nagy Ádám

Úgy gondolom, hogy előre nem egyeztem volna ki a döntetlennel. A meccs képe alapján a góljuk semmiből jött, Izland egy szót nem szólhatott volna, hogy vezetünk. Így, hogy a 80. percben 1-0 volt, így jó az eredmény. Igazságtalan lett volna, ha nem szerzünk gólt, a mérkőzés nagy részében domináltunk. Örülök, hogy az egyenlítő találat megszületett.

19 óra 52 perckor

4 pont

A magyar csapatnak 4 pontja van két forduló után. Ezzel biztosan nem leszünk utolsók a csoportban. Megérdemelt a magyar pontszerzés.

Végeredmény: 1-1

19 óra 51 perckor

VÉGE!

1-1

A szabadrúgás lepattant a sorfalról, az ismétlés mellé ment!

19 óra 50 perckor

Veszély!

16 méterről rúghat szabadrúgást Izland a hosszabbítás utolsó percében!

19 óra 49 perckor

Hosszabbítás

A négy perc hosszabbításból kettő már eltelt!

19 óra 48 perckor

91. perc

Nagy Ádám kap sárgát, okos szabálytalanság a félpályánál!

19 óra 46 perckor

Íme a találat

19 óra 43 perckor

GÓL!

GÓL!

Szép összjáték végén egyenlít a magyar csapat! Kleinheisler-Nagy-Nikolics volt a labda útja, és a beadásba Saevarsson ért bele szerencsétlenül. Öngól!

19 óra 41 perckor

85. perc

Több magyar helyzet, Dzsudzsák lőhetett volna jobbal, de inkább passzolt. Később a beadásra nem érkezett magyar játékos. Szétszakad a pálya.

19 óra 40 perckor

Szalai is beáll

A 84. percben Juhász jött le, Szalai jött be. Muszáj kockáztatni.

19 óra 39 perckor

83. perc

SÁRGA LAP!

Kleinheisler kap lapot reklamálásért!

CSERE!

Gudjohnsen a pályán, Sigthórsson jött le.

19 óra 37 perckor

81. perc

Sárga lap!

Kádár kap sárgát azért, mert elesett mellette egy izlandi játékos, Finbogasson. Nem volt jogos a lap.

19 óra 36 perckor

80. perc

Tíz perc van hátra, felborul a pálya, de Izland még mindig tartja magát.

19 óra 33 perckor

77. perc

SÁRGA LAP!

Nő a magyar nyomás, fárad Izland, Dzsudzsákot rúgta fel Saevarsson. A szabadrúgást gyengén végezte el Kleinheisler.

19 óra 31 perckor

76. perc

Dzsudzsák szabadrúgása pont középre ment, a kapus most magabiztosan védett. Maradt az 1-0.

19 óra 30 perckor

75. perc

Sárga lap!

Guzmics nagyszerűen indult meg, Finnbogason kapott sárgát, amiért szabálytalankodott a magyar védővel.

19 óra 27 perckor

72. perc

Dzsudzsák beadását nézte el az izlandi kapus, Halldórsson, de nem érkezett senki a beadásra. A szöglet után a 72. percben Böde lőtt kapura.

19 óra 23 perckor

66. perc

Helyzet!

Dzsudzsák lőtt kapura egy szabadrúgást, a lövést nem tudta fogni a kapus. A kipattanóra az izlandiak értek oda előbb.

19 óra 21 perckor

Jönnek a cserék

Három játékost is lecserélnek:

Gunnarsson helyett Hallfredsson érkezik, míg Böde és Nikolics jött be a magyar csapatba. Priskin és Stieber ment le.

19 óra 20 perckor

64. perc

Nagy Ádám került helyzetben a tizenhatoson belül, de a magyar csapat nem tudott lőni. Nagy helyzet volt.

19 óra 19 perckor

Cserék

Az m4 információ szerint Böde és Nikolics be fog állni perceken belül.

19 óra 18 perckor

Erre kapott Izland büntetőt

19 óra 16 perckor

60. perc

Izlandi helyzet!

Sigthórsson fejelt kevéssel a magyar kapu fölé, de a játékos lesen volt.

19 óra 15 perckor

59. perc

Kleinheisler lőtt fölé 22-23 méterről.

19 óra 14 perckor

56. perc

Skúlason beadását fejelte fel Sigthórsson, majd Bödvarsson fölé ollózott.

19 óra 10 perckor

54. perc

Gyanús körülmények között esett el egy magyar játékos a tizenhatoson belül. A bíró sípja néma maradt.

19 óra 05 perckor

49. perc

Kleinheisler Lászlót rúgta fel Gunnarsson a tizenhatos előtt. Dzsudzsák Balázs gurította le a labdát Gerának, aki Kleinheislernek készítette le a labdát lövésre. A brémai játékos fölé lőtt a figura végén.

19 órakor

Kezdődik a második félidő

A magyar válogatottnak 45 perce van az egyenlítésre vagy a fordításra. Egyik edző sem cserélt.

Félidő!

Egy perc hosszabbítás volt, de nem történt semmi a játékrész hátralévő részében. A félidőben Izland-Magyarország 1-0.

18 óra 43 perckor

Statisztika

Magyarország még soha nem kapott tizenegyesből gólt Európa-bajnokságon. Ez volt az első.

18 óra 42 perckor

42. perc

SÁRGA LAP!

A mérkőzés első sárgáját Gudmundsson kapta, aki Dzsudzsákkal szabálytalankodott.

18 óra 38 perckor

39. perc

GÓL!

Tizenegyest kapott Izland. Király mozdult ki rosszul a kapujából. Utána az orosz bíró 11-est ítélt, nem mutatták miért, de Gunnarsson esett el. A büntetőt Sigurdsson lőtte be.

18 óra 37 perckor

38. perc

Magyar labdavesztés után izlandi helyzet. Sigthórsson lövését Guzmics blokkolta.

18 óra 33 perckor

34. perc

Magyar helyzet!

Szép összjáték végén magyar helyzet. Egy kontra végén Kleinheisler passzolt Dzsudzsákhoz, akinek a lövésébe beleléptek. A szögletet követően Kleinheisler csavart kevéssel az izlandi kapu mellé.

18 óra 31 perckor

31. perc

Óriási helyzet, Király bravúr!

Kádártól vették el a tizenhatoson belül a labdát, Gudmundsson lövését Király védte.

18 óra 30 perckor

Hangulatkép

Taps Marseille-ben:

18 óra 25 perckor

25. perc

Izland fegyelmezetten védekezik, a magyarok próbálják feltörni a védelmüket.  A jó passzok aránya: 142-40 Magyarország javára.

18 óra 22 perckor

Labdabirtoklás

Az UEFA statisztikái szerint az első 20 percben 69 százalékban birtokolta Magyarország a labdát.

18 óra 21 perckor

21. perc

Veszélyes pillanatok a magyar kapu előtt, előbb szögletből, majd egy beadásból veszélyeztetett Izland. Kádár szépen fejelte ki a labdát két izlandi közül.

18 óra 18 perckor

18. perc

Stieber szerzett labdát, aki Dzsudzsákhoz passzolt. Dzsudzsák lövését az izlandiak felszabadítottak. Az első magyar szöglet nem volt veszélyes.

18 óra 17 perckor

17. perc

Dzsudzsák cselezett szépen középre a jobb oldalról, de a lövését blokkolta egy izlandi játékos.

18 óra 14 perckor

14. perc

Priskin fordult volna le, de Árnason szabálytalankodott ellene. Dzsudzsák ívelte a szabadrúgást a tizenhatoson belülre, de Priskin fejese fölé szállt.

18 óra 12 perckor

12. perc

Stieber adott be középre, de a játékos nem volt pontos, Halldórsson húzta le az ívelést.

18 óra 09 perckor

10. perc

Veszélyes izlandi helyzet, Bödvarsson fejelt a kapu fölé egy bedobást követően.

18 óra 08 perckor

9. perc

Izland kapott szabadrúgást, amelyet Lang csúsztatott szögletre. A sarokrúgás nagyon veszélyesen jött középre, de a labda mindenki előtt elcsúszott.

18 óra 05 perckor

A magyar tábor a Himnusz alatt

18 óra 04 perckor

5. perc

Az első lehetőség a magyarok előtt adódott, Gera beadása csavarodott be veszélyesen. Eddig Magyarországnál volt többet a labda.

18 óra 01 perckor

Izland nehéz csoportból jutott tovább

A selejtezőben Hollandia, Törökország, Lettországot és Kazahsztánt is megelőzték. Másodikak lettek Csehország mögött, és egyenes ágon jutottak ki a tornára.

17 óra 58 perckor

Kezdődik a találkozó

A magyar csapat fehér szerelésben játszik, míg Izland a kék mezében lép pályára. A meccset Izland kezdte meg. A pálya állapota nem tűnik túl jónak.

17 óra 56 perckor

A fogadóirodák szerint

A mérkőzés esélyese Izland, a szorzó a skandináv csapatra 2,72, a döntetlen 3,00, míg a magyar győzelem 3,10-szeresen fizet .