Faktor

Hosszú Katinka két számban nyert, Cseh László két aranyat kapott

Hosszú Katinka - egyformán versenycsúccsal - két döntőben nyert Marseille-ben, az úszók Golden Tour nevű, pénzdíjas franciaországi sorozatának harmadik, utolsó állomásán. Cseh László a berlini úszóversenyen aratott.

A világ- és Európa-bajnok Hosszú Katinka 200 méter vegyesen 2:07.69, 200 méter háton pedig 2:07.36 perccel győzött. Ezzel két nap után három elsőségnél tart. Pénteken úgy nyert 400 méter vegyesen, hogy saját Európa-csúcsát megdöntötte.

Szombaton a 200-as vegyes fináléjában Verrasztó Evelyn negyedik lett, míg az Európa-bajnok Verrasztó Dávid - aki a nyitónapon az első lett 400 méter vegyesen - a folytatásban bronzérmet szerzett: 200 méter pillangón harmadik lett. Szilágyi Liliána 100 méter pillangón indult szombaton, ő a döntőben hatodik lett.

Fotó: Europress-Francois Nel/Getty Images

EZT IS AJÁNLJUK:

A magyar sikereknek ezzel nincs vége. Akárcsak pénteken, szombaton is két aranyérmet szerzett Cseh László a berlini nemzetközi úszóversenyen. Az Egri Úszóklub olimpiai ezüst- és bronzérmese, sokszoros világ- és Európa-bajnoka a második napon 100, majd 50 méter pillangón győzött. Előbbi döntőben 52.38, utóbbiban pedig 23.96 másodperccel, egyformán versenycsúcsot jelentő idővel nyert.

Pénteken a 400 méter vegyes és a 400 méter gyorson lett első. A szombati programban Cseh klubtársa, Takács Tamás a kilencedik lett 100 méter mellen a tíz úszóból.