Faktor

Hosszú és Cseh uralta Luxembourgot

Hosszú Katinka, Cseh László és Balog Gábor is nyertek aranyérmet a luxembourgi pénzdíjas nemzetközi úszóverseny vasárnapi zárónapján. A versenyt még pénteken kezdték, azóta folyamatosan nyertek a magyar úszók.

Hosszú Katinka pénteken 400 méter vegyesen, szombaton 200 gyorson, 50 pillangón, 100 háton és 200 vegyesen nyert. Vasárnap pedig még egy aranyérmet szerzett 100 méter gyorson. Ezen az utolsó versenyszámon versenycsúccsal, 54.58 másodperccel nyert. Hosszú Katinka még 3 ezüstérmet is szerzett a luxembourgi versenyen 400 gyorson, 50 és 200 háton.

Cseh László az első napon 400 vegyesen, szombaton 200 vegyesen és pillangón nyert. Mindegyik számot versenyrekorddal. Vasárnap pedig újabb helyi rekorddal nyerte meg a 100 méter pillangó döntőjét is.

Az utolsó nap harmadik magyar aranyérmét Balog Gábor szerezte, aki 200 méter háton nyerte meg a döntőt - írja az MTI.