VÉGE! Ausztria-Magyarország 0-2

A magyar labdarúgó-válogatott Ausztria ellen kezdi meg szereplését a 2016-os Európa-bajnokságon. Magyarország 44 év után játszik Európa-bajnokságon. Az F-csoport nyitó meccsét Bordeaux-ban rendezik. Kövesse velünk élőben az Ausztria-Magyarország mérkőzés történéseit!

Percről-percre

20 órakor

Hamarosan érkezünk az összefoglalóval!

A végeredmény még egyszer: Ausztria-Magyarország 0-1

19 óra 58 perckor

Storck örül

Óriásinak találom azt, amit a csapat teljesített. Nagyon jó volt a meccs, nagyon jó az eredmény. Bravó! Nyerni akartunk, ez egy álom. Nehéz volt a mérkőzés elején, nehezen jöttünk bele a játékba, de a második félidő nagyon jó volt.

19 óra 55 perckor

A mérkőzés embere

Kleinheisler nyerte meg az UEFA szavazását, ő lett a meccs embere.

19 óra 54 perckor

Zsebben a három pont

Magyarország óriási lépést tett a továbbjutás felé a 2-0 arányú győzelemnek köszönhetően. A magyaroknak egy forduló után 3 pontos, Ausztriának nincs pontja.

Az F-csoport másik mérkőzése 21 órakor kezdődik Portugália Izlanddal játszik.

19 óra 53 perckor

Stieber gólja

19 óra 51 perckor

VÉGEREDMÉNY

Magyarország 2-0-ra legyőzte Ausztriát az F-csoport nyitómeccsén. Az osztrákok hiába próbálkoztak a gólszerzéssel, de a végén a magyarok okosan tartották a labdát több ízben is.

19 óra 48 perckor

90. perc

Letelt a rendes játékidő, 5 perc a hosszabbítás.

19 óra 44 perckor

GÓL

ELDŐLT! 0-2!!!

Stieber gólt rúg kontrából!

Priskin indítja Stiebert a saját térfeléből, aki lefutja Baumgartlingert és higgadtan emel jobbal a kapus mellett a kapuba!

Csere: Németh le, Pintér be!

19 óra 42 perckor

85. perc

Fütyül a stadion, mert az osztrákok nem álltak le azok ellenére, hogy Fiola Attila megsérült. A bíró sem fújt, a visszajátszás után nem nézett ki szépen a védő bokája.

19 óra 37 perckor

80. perc

A magyarok is cserélnek, Kleinheisler László nagyon elfáradt. Helyére Stieber Zoltán érkezett. A magyar csapatból Németh Krisztián kapott sárgát miután rátartott Schöpf lábára.

19 óra 34 perckor

77. perc

Ausztria mindhárom cserelehetőségét kihasználta. Marc Janko helyére Rubin Okotie érkezett még a 65. percben, míg Martin Harnik helyére Alessandro Schöpf jött a 77. percben.

19 óra 31 perckor

Magyar öröm

19 óra 30 perckor

73. perc

Sabitzer lőtt előbb fölé ígéretes helyzetből, Hinteregger blokkolja Kleinheisler lövését.

19 óra 28 perckor

Támadnak a magyarok

Nagy Ádám és Németh Krisztián is veszélyeztet, nyom a magyar válogatott.

19 óra 25 perckor

69. perc

Magyar csere, Szalai jön le, Priskin áll be a helyére. A magyar játékos azonnal helyzetbe került, de az osztrák védők szerelték.

19 óra 23 perckor

Osztrák PIROS

Dragovic rácsúszik Kádárra, megkapja a második sárgáját is. A magyar válogatott majdnem fél órát emberelőnyben játszhat.

19 óra 19 perckor

GÓL

Szalai Ádám!!!!

1-0!!! Kleinheisler ugratja ki Szalait a tizenhatoson belül, aki becsúszva a kapuba talál. Vezet Magyaroszág!

19 óra 15 perckor

59. perc

Az első cserét az osztrákok hajtják végre, Junuzovic nem tudja folytatni. Marcel Sabitzer a pályán.

19 óra 11 perckor

55. perc

Dzsudzsák Balázs óriási lövést zúdított a kapura, Almernek kellett bravúrral védenie. A szögletből nem alakult ki helyzet.

19 óra 08 perckor

52. perc

Gera Zoltán is elereszt egy távoli lövést, a labda messze elkerülte a kaput.

19 óra 06 perckor

50. perc

A második félidő első öt percében az osztrákok próbálkoztak többet, kétszer is Fiola oldaláról adtak be.

19 óra 02 perckor

46. perc

Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt. Magyarország rögtön egy Fiola lövéssel kezdett.

18 óra 52 perckor

Nagy helyzetek

Király védése:

Dzsudzsák helyzete:

18 óra 49 perckor

Félidő

A magyar csapat többet birtokolta a labdát, Magyarországnál 53 százalékban volt a labda.

Magyarország többet és pontosabban passzolt. A magyarok 261 passzából 175 volt jó, ez az arány Ausztriánál 133/224.

Mindkét együttes 6-6 alkalommal próbálkozott kapura lövéssel, kétszer-kétszer sikerült kaput találni.

Fotó: Europress - TOBIAS SCHWARZ / AFP

18 óra 46 perckor

45. perc

Lefújták az első félidőt, ahol egy percet hosszabbított a játékvezető. A mérkőzés állása 0-0.

18 óra 43 perckor

43. perc

Óriási magyar helyzet!

Az osztrákok a félpályán eladják a labdát, Kleinheisler a labdát pontosan tette a jobb oldalon induló Dzsudzsák elé. A Bursaspor játékosa a kapu mellé lőtt!

18 óra 42 perckor

41. perc

Nyomnak az osztrákok! Arnautovic beadására Harnik érkezett egy kontra végén, de a játékos már nem tudta irányítani a labdát.

18 óra 36 perckor

35. perc

Óriási Király bravúr! Janko passzolt Junuzovic elé, aki 20 méterről lőtt kapura.

18 óra 35 perckor

34. perc

SÁRGA LAP!

A mérkőzés első sárgáját Alexander Dragovic kapta, aki buktatta Szalai Ádámot. Dzsudzsák beadása veszélyesen kanyarodott középre, de nem sikerült a labdát a kapu felé irányítani.

18 óra 34 perckor

Alaba kapufája

Íme Alaba veszélyes lövése az 1. percből:

18 óra 31 perckor

31. perc

Guzmics a magyar kapuval szemben szabálytalankodott Junuzoviccsal szemben. A 30 méteres szabadrúgást David Alaba végezte el, aki a labdát a sorfalba lőtte.

18 óra 28 perckor

28. perc

Az osztrákok most átvették az irányítást. Ausztria egy tizenegyest reklamált, de Fiola nem szabálytalankodott Junuzovic ellen.

18 óra 26 perckor

Melegítenek a magyar védők

Az m4 információ szerint Bernd Storck elküldte melegíteni a védőket, lehet, hogy Kádár Tamás sérülése miatt.

18 óra 24 perckor

23. perc

Gera Zoltán is elereszt egy távoli lövést, de nincs nehéz dolga Almernek.

18 óra 21 perckor

22. perc

Eltelt az első játékrész fele, javarészt mezőnyjáték folyik, de a magyaroknál van többet a labda. A mérkőzést a helyszínen tekinti meg Orbán Viktor, Balog Zoltán és Csányi Sándor is.

18 óra 18 perckor

16. perc

Junuzovicot kellett ápolni, korábban ő lépett oda Gerának. A magyar szurkolók egyelőre hangosabbak.

18 óra 15 perckor

15. perc

15 perc játékot követően nem született gól, a magyar válogatott egyenrangú ellenfele Ausztriának. Eddig Szalai és Kleinheisler is próbálkozott.

18 óra 12 perckor

Gratuláció

Lothar Matthaus is gratulált Király Gábornak.

18 óra 09 perckor

10. perc

Alaba másodszor is jól lőtt, aki Arnautovic passzából került helyzetbe. Király Gábor magabiztosan védett.

18 óra 04 perckor

4. perc

Megvan Magyarország első kapura lövése is, Kleinheisler László próbálkozott.

18 óra 02 perckor

1. perc

Óriási helyzettel indul a mérkőzés, Alaba találta el a kapufát 25 méterről. Ez lett volna minden idők leggyorsabb Eb-gólja. Hasonlóan "jól" kezdünk, mint a németek ellen.

18 óra 01 perckor

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés, Ausztria kezdett.

17 óra 59 perckor

Lassan kezdődik a mérkőzés

A magyar válogatott tiszta fehérben lép pályára, míg Ausztria vörös mezben és fekete nadrágban fog játszani.

17 óra 56 perckor

A magyar himnusszal kezdenek

Mivel hivatalosan a magyar csapat a vendég együttes, ezért Magyarország himnuszát játszották le először. Megható pillanatok.

17 óra 55 perckor

Jönnek a csapatok

A csapatok a pályára vonulnak, öt perc a kezdésig. Hamarosan jönnek a himnuszok.

17 óra 51 perckor

Néhány perc a kezdésig

A magyar szurkolók már készen állnak.

17 óra 46 perckor

Gera Zoltán 90

A magyar labdarúgó-válogatottban 90. alkalommal szerepel Gera Zoltán.

17 óra 45 perckor

Melegít a magyar csapat

Fotó: Europress - MEHDI FEDOUACH / AFP

17 óra 40 perckor

Király Gábor rekordot dönt

A mai mérkőzésen kezdőként lép pályára Király Gábor, aki minden idők legidősebb Eb-játékosa lett ezzel. Ez Király 104. válogatottsága, soha senki nem játszott ennyiszer a magyar labdarúgó-válogatottban.

17 óra 36 perckor

Garics György két himnuszt énekel

Az osztrák válogatottban focizó ifjabb Garics György Szombathelyen született. A játékos 14 éves volt, amikor a család Ausztriába költözött. Garics egy interjúban korábban azt nyilatkozta, hogy mindkét himnuszt énekelni fogja. A focista apja pénteken halt meg. Garics György a Haladás kapusa volt.

17 óra 32 perckor

A mérkőzés helyszíne

A mérkőzést Bordeaux-ban rendezik. A Nouveau Stade de Bordeaux nevű létesítményt 2015. május 18-án adták át. A stadion 42 115 néző befogadására alkalmas. Ez a második találkozó, amit az Európa-bajnokságon itt rendeznek, korábban a Wales-Szlovákia meccs volt itt.

17 óra 30 perckor

Örökmérleg

A két együttes eddig 136 alkalommal találkozott, ami Európa-rekord. Ennél több meccset csak Argentína és Uruguay játszott egymással (181). Az örökmérleg: 66 magyar győzelem, 30 döntetlen, 40 osztrák győzelem

17 óra 29 perckor

Közös kezdés

A magyar-osztrák párharcnak nagy hagyománya van, először 1902-ben találkozott egymással a két együttes. Mindkét nemzetnek ez volt az első válogatott találkozója, amelyet Ausztria nyert meg 5-0-ra.

17 óra 26 perckor

A két csapat múltja

Magyarország legjobb eredménye az Európa-bajnokságokon egy bronzérem. 1964-es kontinenstorna bronzmeccsén a magyarok 3-1-re verték Dániát.

Ausztria eddig egyszer sem kvalifikált Európa-bajnokságra. A 2008-as Európa-bajnokságon rendező országként vettek részt, így nem kellett selejtezzenek. Az osztrákok 2008-ban egy pontot szereztek, és kiestek a csoportjukból.

17 óra 22 perckor

44 év után

A magyar válogatott 44 év jutott ki Európa-bajnokságra. Magyarország labdarúgó csapata utoljára 1986-ban szerepelt nemzetközi tornán.

17 óra 19 perckor

Ausztria kezdőcsapata

Ausztria a következő kezdővel lép pályára Magyarország ellen:

17 óra 17 perckor

A magyar kezdőcsapat

Megérkezett a magyar válogatott kezdőcsapata, a magyar együttesbe az előzetes várakozásokkal ellentétben bekerült Németh Krisztián és Gera Zoltán is.

17 óra 07 perckor

Kezdődik

Megkezdődik a Faktor ÉLŐ közvetítése az Ausztria-Magyarország mérkőzésről. A helyszínre megérkezett mindkét válogatott, és a szurkolók is egyre többen vannak a stadionban.

Fotó: Europress - Attila KISBENEDEK/AFP