Faktor

VÉGE! Magyarország-Portugália 3-3

Véget ér a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság csoportköre, az E-, és az F-csoportban is ma rendezik a harmadik forduló meccseit. Magyarország a harmadik körben 3-3-as döntetlent játszott Portugáliával, így öt ponttal megnyerte a saját kvartettjét. Izland 2-1-re legyőzte Ausztriát, így a második helyen jutotott tovább, a portugálok lettek a harmadikok, az osztrákok pedig kiestek.

Percről-percre

VÉGE!! Magyarország 3–3-as döntetlent játszott, és megnyerte az F-csoportot!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc

Cristiano Ronaldo távoli szabadrúgása távolra szállt el.

86. perc

Cristiano Ronaldo lőtt a kapu mellé.

És itt az utolsó magyar csere is

A 83. percben Stieber Zoltán jött be, Lovrencsics ment le.

Az utolsó portugál csere

Danilo érkezett Nani helyére a 81. percben.

HÚHA!

Quaresma játszotta tisztára magát egy csellel, a lövés szerencsére pontatlan volt.

76. perc

Végigvitt egy száp támadást Portugália, az akció végén Cristiano Ronaldo pattintott a kapu fölé 11 méterről.

Magyar csere

Szalai helyére Németh Krisztián állt be, akit eltiltanak, ha kap egy sárga lapot.

Fernando Santos egy cetlin beküldte a meglátásait Cristiano Ronaldónak.

KAPUUFFA!!

Elek lövése után mentette meg a kapufa a portugálokat. Micsoda meccs van itt!!!

Nem igaz, Portugália megint kiegyenlített

A most beállt Quaresma beadása után Cristiano Ronaldo fejelte be a labdát a léc alá. Közben Ausztria kiegyenlített.

Fotó: Kisbenedek Attila/AFP

61. perc

Ricardo Quaresma jött be, André Gomest váltotta.

Dzsudzsák sárgát kapott túlzott gólörömért, de ez most nem nagyon érdekli.

ÚJRA VEZET MAGYARORSZÁG!!!!

Hihetetlen mi történik itt!!! Dzsudzsák szabadrúgása levágódott a sorfalról, a magyar csapatkapitány összeszedte a labdát, újra kapura tekert, a megpattanó labda megint kifogott a portugál kapuson, de ez legyen az ő baja!! 3–2!!

Cserék

A nagy izgalmak közepette nem jeleztük, hogy szünetben beállt Bese Barnabás Gera Zoltán helyére. A másik oldalon Renato Sanches váltotta Joao Moutinhót.

Cristiano Ronaldo kiegyenlített

A Real Madrid sztárja szenzációsan sarkazott Király kapujába, ami szép az szép, el kell ismerni.

GÓÓÓÓÓÓLLL

Szabadrúgáshoz jutott a magyar válogatott 17-18 méterre a portugál kaputól, Dzsudzsák pontrúgása az egyik védőn megpattanva vágódott védhetetlenül a hálóba. 2–1!!

46. perc

Elkezdődött a második félidő!

Fotó: Europress - Kisbenedek Attila/AFP

Továbbra is csoportelső a magyar válogatott

Most öt pontja van Magyarországnak, akárcsak Izlandnak, amely 1–0-ra vezet egy félidő után Ausztria ellen. Azért vagyunk az északi csapat előtt, mert eggyel jobb a gólkülönbségünk. „Baj” akkor lesz, ha a magyar-portugálon marad az 1–1, Izland pedig 2–0-ra nyer. Ebben az esetben mindkét csapatnak négy rúgott gólja lesz, és a több sárga lap dönt majd, nekünk ebből hét van, az izlandiaknak pedig hat – vagyis ők lennének a csoportelsők. Ha a sárga lapok is kiegyenlítődnek, akkor mi nyerjük a csoportot a jobb együtthatónknak (koefficiens) köszönhetően.

Portugália most három ponttal áll a harmadik helyen, Ausztria pedig egy ponttal szerénykedik az utolsó helyen.

Cristiano Ronaldónak 222 percre volt szüksége ahhoz, hogy felkerüljön az Eb kanadai táblázatára ezzel a gólpasszal.

Félidő

Hiába támadott sokat Portugália, kapura nem tudott veszélyes lenni, a magyar csapat kiszorította az ellenfél játékosait oldalra, akik így beívelt labdákra kényszerültek. A 19. percben aztán Gera Zoltán egy ragyogó átlövéssel juttatta vezetéshez Magyarországot, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy előnnyel menjen pihenőre a Storck-csapat, de egy védelmi kihagyást azonnal kihasznált Nani.

45. perc

Szalai távoli lövése lett Rui Patrício zsákmánya, a túloldalon Nani lövését fogta Király.

Kiegyenlített Portugália

Gyorsa elvégzett szabadrúgás után Cristiano Ronaldo indította Nanit, aki kilőtte a jobb alsó sarkot a 42. percben.

Kiegyenlített Portugália, de a bíró teljesen jogosan les miatt nem adta meg a gólt.

Közben vezet Izland

Ausztria pedig kihagyott egy tizenegyest.

35. perc

Cristiano Ronaldo szabadrúgása ment méterekkel a kapu fölé, a magyar szurkolótábor legnagyobb örömére.

34. perc

Gera veszített labdát, majd lerántotta az ellenfelet, ő is kapott egy sárga lapot.

Egymást zavarta két magyar a saját tizenhatosán belül, de ezt is megúsztuk.

28. perc

Juhász is besárgult, Cristiano Ronaldo szabadrúgása után Király szögletre ütötte a labdát.

Gera 37 évesen lőtt gólt a mostani Európa-bajnokságon

Ivica Vastic 38 évesen talált a kapuba a 2008-as tornán.

NÉZZÜK MEG, AMILYEN SOKSZOR CSAK LEHET!

GÓÓÓÓÓLLL!!

Gera Zoltán lőtte ki a bal alsó sarkot egy szöglet után 22-23 méterről. Vezetünk 1–0-ra!!

Portugál nyomás eddig

Ahogy várni lehetett, a portugál válogatott nekiment a mieinknek, de eddig nem tudott komoly veszélyt jelenteni Király kapujára.

13. perc

Guzmics rúgta fel Nanit, sárga lap. A szabadrúgás után mi jöhettünk szabadrúgással, lest látott a partjelző.

Mindeközben izlandi kapufa Ausztria ellen

11. perc

Nanit talált meg egy jó beadás a tizenhatosunkon belül, de a fejese pontatlan volt.

Fotó: Europress - Francisco Leong/AFP

HELYZET!

Dzsudzsák beadása után Pepe fejelte ki a labdát, a szögletből aztán nem lett semmi.

6. perc

Bal oldali szabadrúgás után Joao Mário elé került a labda, az ő átlövése a kapu fölé ment 18 méterről.

Fotó: Europress - Jean-Philippe Ksiazek/AFP

2. perc

Moutinho jobb oldali szöglete után sikerült elfejelni a labdát, amit aztán Dzsudzsák bikázott előre. Aztán egy indítás után Nani törhetett volna kapura, de szerencsére elpattant tőle a labda.

1. perc

Portugália kezdte a mérkőzést!

Rekord

A már sokat emlegetett Cristiano Ronaldo ma játssza 17. Eb-mérkőzését, korábban soha senki nem játszott ennyi meccset a kontinenstorna történetében.

Storck nyilatkozott

A magyar szövetségi kapitány elmondta, nem ünnepelhették meg a továbbjutást, mert még komoly feladataik vannak. A pihentetett játékosokról elmondta, hogy sárga lapjuk miatt figyelni kellett erre is. Hozzátette, hogy ebből a mai mérkőzésből is tanulni kell, Portugália rengeteget lőtt kapura az első két meccsén, erre kell majd a legjobban figyelni a magyar játékosoknak.

Rossz előjel

Cristiano Ronaldo még soha nem zárt nagy focitornát rúgott gól nélkül. Persze az is lehet, hogy ma sem talál a kapuba, de Portugália így is továbbjut, és akkor majd a következő meccsen pótolhatja majd ezt nyugodtan.

Így készülnek a meccsre az itthon maradt szurkolók

Fotó: MTI/EPA - Balogh Zoltán és Miguel A. Lopes

A magyar játékosok a pályabejáráson

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Kezdőcsapatok

Magyarország: Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics, Gera, Dzsudzsák – Szalai.

Portugália: Rui Patrício – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – André Gomes, William Carvalho, Joao Moutinho, Joao Mário – Cristiano Ronaldo, Nani.

Több helyen is változtatott Bernd Storck szövetségi kapitány, ami nem véletlen. Négy játékosunk (Kádár Tamás, Nagy Ádám, Kleinheisler László, Németh Krisztián) is veszélyben van, ha bármelyikük sárga lapot kapna, akkor nem játszhatna a nyolcaddöntőben. Storck egyiküket sem rakta be a csapatba, ellenben ott lesz Korhut Mihály, Elek Ákos, Pintér Ádám és Lovrencsis Gergő.

Portugália ezzel szemben a lehető legerősebb csapatával áll ki, ami nem véletlen, hiszen szüksége van a pontra, pontokra.