Faktor

Berlin nem hisz a szemének: Dárdai-csoda a Herthánál

Kiütéses győzelmet aratott Dárdai Pál csapata a Hertha Berlin idegenben, a várakozásokon felül szereplő Darmstadt otthonában. A Hertha ezzel jelenleg a harmadik, BL-indulást érő helyen áll a Bundesligában.

A Hertha már a félidőben 2-0-ra vezetett, végül a Stuttgartból igazolt igazolt Ibisevic két gólt lőtt, Plattenhardt és Kalou egyet-egyet.

Dárdai Pál a Hertha kispadján Darmstadtban (fotó: Europress- AFP/Daniel Roland)

Mivel a Wolfsburg csak döntetlent játszott otthon a Hamburg ellen, a forduló előtt negyedik Hertha előnye három pont az ötödik Wolfsburggal szemben (a negyedik hely még BL-selejtezőt ér). Sőt, mivel a Leverkusen legyőzte a Mönchengladbachot a későbbi, esti meccsen, a Hertha maradt a harmadik helyen.

Eredmények a Bundesliga 16. fordulójában:

Darmstadt-Hertha: 0-4 (Ibisevic 12, Plattenhardt 26, Ibisevic 50, Kalou 77.)

Bayern München-Ingolstadt: 2-0 (Lewandowski 65., Lahm 75.)

Wolfsburg-Hamburg: 1-1 (Müller 78. ill. Arnold 21.)

Werder Bremen-Köln 1-1 (Vestegaard 4. ill. Svento 79)

Hoffenheim-Hannover: 1-0 (Schmid 30)

Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 5-0 (Kiessling 30, 66, Hernandez 63, 75, 76)