Bajban Dárdai: a Hertha két góllal kikapott a Bayern Münchentől - videó

A Bundesliga 31. fordulójában a Hertha Berlin a Bayern Münchent fogadta. A meccsen akár a bajnoki cím sorsa is eldőlhetett volna, de mivel a Dortmund is nyert, ezért a Bayern jövő héten hazai pályán ünnepelhet. A berlini csapat a vereségtől függetlenül maradt a negyedik helyen.

Fotó: Europress - Boris Streubel/Getty Images

A héten elődöntőt játszott a Hertha Berlin a Dortmund csapatával a Német Kupában. Akkor Dárdai Pál csapata 3-0-ra kikapott hazai közönség előtt. Ma a német bajnokságban egy újabb sztárcsapat ellen játszott a berlini csapat, a bajnokság első helyén álló Bayern München volt az ellenfelük.

A két csapat idén ősszel már találkozott egymással, akkor a München 2-0-ra nyert Müller és Coman góljával. Dárdai Pál a hétközi kupameccshez képest teljesen átszervezte a berlini együttest, a szerdai kezdőből csak öten maradtak a csapatban.

A mérkőzés első félidejében nem született gól, Dárdai Pál csapata nem játszott alárendelt szerepet. A berlini kapus, Kraft többször is szépen védett, míg a 20. percben egy kezezés miatti tizenegyest nem kapott meg a Hertha.

A második félidőben nagyon jól kezdett a Bayern München, Vidal a 48. percben megszerezte a vezetést a bajoroknak. A lövés megpattant Starkon, így a kapusnak esélyese sem volt védeni.

Vidal gólja:

A 2-0 arányú végeredményt Douglas Costa állította be, aki szépen csavart a Hertha kapujába.

Costa gólja:

A győzelemnek köszönhetően a Bayern München továbbra is vezeti a bajnokságot, három fordulóval hét pont az előnyük a Dortmund előtt. A Berlin továbbra is a negyedik helyen áll, a berliniek riválisai később játszanak.