Faktor

Döntetlen után csoportnegyedik az U21-es válogatott

Nem volt gól a magyar-izraeli U21-es Eb-selejtezőn csütörtökön. A hetvenedik percben emberelőnybe került a magyar U21-es válogatott, de ezt nem tudta kihasználni, így maradt a 0-0 a meccs végéig.

Az izraeli Gabi Kinda két perc alatt két sárgát is kapott, így került előnybe a magyar csapat az utolsó 20 percre, de az eredmény nem változott. A csütörtöki Eb-selejtező így gól nélkül zárult, a magyar csapat a csoport negyedik helyén van. Az első meccset egyébként Izrael nyerte 3-0-ra még novemberben. Akkor a magyar csapat nagy része gyomorfertőzés miatt nem tudta vállalni a játékot. A magyar vezetőség tárgyalt az izraelivel az esetleges halasztásról, de az UEFA szabályai nem tették lehetővé, hogy elhalasszák a meccset. Végül a magyar válogatott ki tudott állni 12 játékossal, de ezek közül 2 kapus volt - írja az MTI.

A 70. percben kiállított Gabi Kinda (b) és Hangya Szilveszter a március 24-i magyar-izraeli U21-es Eb-selejtezőn. Fotó: MTI

Az U21-es válogatott következő meccse hétfőn idegenben lesz Albánia ellen, amelyik második helyen van a csoportban. A korábbi U21-es Európa-bajnokságokkal ellentétben 2017-ben már 12 válogatott lesz kint a lengyelországi Eb-n A házigazdán kívül a 9 csoportgyőztes, és a négy legjobb csoportmásodik közül kettő indulhat a tornán.