András Ferenc

Dárdai csapata számára kedvező eredmények születtek a Bundesligában

A német bajnokságban négy mérkőzést is rendeztek vasárnap. A Dortmund nyerni tudott a Hoffenheim ellen, de a Hertha Berlint üldöző csapatok közül csak a Mainz tudott győzni, igaz ők is egy élcsapatot, a Bayer Leverkusent verték meg.

Fotó: Europress - Lars Baron/Getty Images

Tovább tömörödik a mezőny a Hertha Berlin mögött a német labdarúgó-bajnokságban. Dárdai Pál csapata a 23. fordulóban megszerezte első tavaszi győzelmét, így már pénteken biztossá vált, hogy marad a harmadik, Bajnokok Ligáját érő helyen a Bundesligában. Emellett a vasárnapi eredmények is kedvezően alakult a fővárosi csapat számára.

A Mainz-Bayer Leverkusen összecsapáson két közvetlen rivális találkozott, és a Mainz simán, 3-1-re nyerni tudott. Ez azt jelenti, hogy Mainz nagyot ugrott a tabellán, már az ötödik helyen állnak a bajnokságban és megelőzték a Leverkusent is.

EZT IS AJÁNLJUK:

A bajnokság negyedik helyén álló Borrusia Mönchengladbach sem tudott nyerni. Hiába vezettek a félidőben 1-0-ra, az Augsburg fordítani tudott, de mivel a ’Gladbach is lőtt még egy gólt, így mérkőzés végeredménye 2-2 lett. Emiatt a Hertha Berlin előnye hárompontos lett a negyedik helyen álló Mönchengladbach előtt.

A Huszti Szabolccsal a kezdőben kiálló Eintracht Frankfurt is értékes pontokat vett el egy élcsapattól, a Schalke 04 elleni meccsükön gól nélküli gól született. A magyar játékos 87 percet volt pályán.

A hétvégi eredményeknek köszönhetően a Hertha Berlin előnye nőtt a harmadik helyen, de mögötte nagyon tömör lett a mezőny.