Bombagóllal esett ki az Arsenal az FA-kupából, a Manchester United sem jutott tovább - videók

Az angol FA-kupa negyeddöntőit rendezték a hétvégén. Miután tegnap kiesett a Chelsea a legjobb nyolc között, ma egy újabb nagycsapat számára értek véget a kupasorozat küzdelmei. Az Arsenal ellenfele a Watford volt, amely 2-1-re tudott nyerni az Emiratesben, míg a Manchester csak döntetlent ért el.

Fotó: Europress - Richard Heathcote/Getty Images

Az angol FA-kupa negyeddöntőjében tegnap kisebb meglepetésre kiesett a Chelsea, miután az Everton 2-0-ra legyőzte őket. A mérkőzésen két gólt lőtt Lukaku, de Diego Costa kiállítása is sokáig téma lesz az angol sajtóban. A spanyol csatár előbb a 11. percben a bíró felé köpött, majd fejjel ment ellenfelének, sőt az is lehet, hogy megharapta Gareth Barryt.

Pénteken a legjobb négy közé jutott a Crystal Palace, amely 2-0-ra verte a még egyetlen versenyben lévő másodosztályú csapatot, a Readinget.

Vasárnap két mérkőzést rendeztek az FA-kupában. A nap első összecsapásán az Arsenal vendége a Watford volt. Az első félidőben nem született gól, majd az egyre bátrabban játszó Watford két gólt is lőtt.

Előbb Ighalo fordult le szépen a védőjéről egy bedobást követően az 50. percben, majd Guedioura lőtt óriási gólt 13 perccel később.

Ighalo gólja:

Guedioura gólja:

Az Arsenal a hátralévő időben mindent megtett, hogy egyenlítsen, ami majdnem sikerült is. Danny Welbeck a 88. percben 2-1-re szépített, majd néhány pillanattal később a döntetlen is összejöhetett volna, de a londoni csapat játékosa közelről hibázott.

Welbeck gólja:

Welbeck kimaradt helyzete:

Az egyenlítés nem sikerült, a mérkőzést végeredménye 2-1 lett a vendégek javára, így a legjobb négy közé a Watford jutott. Az Arsenal idénye nem alakul jól, a Barcelona ellen bravúr kellene a Bajnokok Ligájában, hogy ott legyenek a legjobb nyolc között, a bajnokságban 8 pont a hátrányuk a Leicester City mögött, és most az FA-kupából is kiestek.

A nap második meccsén a Manchester United vendége a West Ham United volt. Hét közben a manchesteri klub az Európa-ligában 2-0 arányú vereséget szenvedett a Liverpooltól, így az FA-kupa maradt az egyetlen sorozat, ahol a csapatnak reális esélye maradt arra, hogy idén valamilyen címet nyerjen.

Az Arsenal-Watford meccshez hasonlóan a Manchester United-West Ham United mérkőzésen sem született gól az első félidőben. A második játékrészben mindkét csapat esetében volt egy-egy tizenegyesgyanús helyzet, de a bíró egyik esetben sem ítélt büntetőt.

A 68. percben egy gyönyörű szabadrúgásgóllal szerezte meg a vezetést a West Ham az Old Traffordon.

Dimitri Payet gólja:

A Manchester United mindent megtett, hogy megfordítsa a mérkőzést, de végül csak az egyenlítés jött össze, ami azt jelenti, hogy a meccset újra fogják játszani.

Martial egyenlít a West Ham ellen:

Ez azt jelenti, hogy ugyanazon a hétvégén esett ki a Chelsea, az Arsenal, és a Manchester United továbbjutása is kétséges. Az FA-kupa elődöntőjébe a Crystal Palace, az Everton és a Watford biztos ott van.