Az utolsó előtti csapat is megverte a Manchester Unitedet - videó

Az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának nyitómeccse a Sunderland-Manchester United összecsapás volt. A Sunderland a forduló előtt a 19. helyen állt a Premier League-ben, legutóbbi négy meccsüket nem nyerték meg. A Manchester ellen mégis győzni tudtak.

Fotó: Europress - Ian MacNicol/Getty Images

A Premier League 26. fordulójában a Sunderland-Manchester United volt, ahol mindenképp a manchesteri együttes számított az esélyesebbnek. A United a forduló előtt az ötödik helyen állt, legutóbbi hét meccséből ráadásul csak egyet vesztett el. Ezzel ellentétben a Sunderland idei célja is az, hogy elkerülje a kiesést, a mérkőzés előtt csak az Aston Villát előzték meg.

Ezek ellenére már a 3. percben megszerezte a vezetést a Sunderland. Wahbi Khazri csavart középre egy labdát a pálya bal oldaláról szabadrúgásból, de ahhoz nem ért hozzá senki, így a labda a kapufát érintve két pattanás után a hálóban kötött ki.

Khazri gólja:

A Manchester United még az első félidőben egyenlíteni tudott, Anthony Martial szerzett gólt. Mata kipattanó lövésére érkezett jó ütemben, és elegánsan emelt a kapuba a 39. percben.

Martial gólja:

A második félidőben hiába próbálkozott többet a Manchester, a meccset a Sunderland nyerte. A manchesteri csapat veszte másodszor is egy pontrúgás volt, ezúttal egy szögletet követően Lamine Koné fejelte kapura a labdát, amelyet sem a gólvonalon álló manchesteri játékos, sem David de Gea nem tudott megállítani.

Koné gólja:

A meccs végeredménye nagy meglepetésre 2-1 lett a Sunderland javára, amely így egyet előzött a tabellán, és jelenleg egy pontra van a 17. helyen álló Newcastle csapatától. A Manchester United továbbra is ötödik, de a West Ham egy győzelemmel megelőzheti őket.