Faktor

Sztárok a pályán: este német-olasz és portugál-belga meccs

A belga labdarúgó-válogatott felforgatott csapattal utazik Portugáliába, a világranglistát vezető csapatnak sok a sérültje. A múlt héten történt brüsszeli robbantások után először azt a döntést hozták, hogy le sem játsszák a meccset, de aztán meggondolták magukat a szövetségek, és helyszínt változtattak. A ma esti programból kiemelkedik a német-olasz és az angol-holland párosítás.

A hírhedté vált Balotelli-gólöröm a 2012-es Európa-bajnokságról (Fotó: Europress - Michael Regan/Getty Images(

Marc Wilmots, a belga válogatott szövetségi kapitánya nem is tagadta, hogy sok jelentősége nem lesz a mai meccsnek, pontosabban azt mondta, hogy sok következtetést valószínűleg nem lehet majd levonni belőle. Az biztos, hogy Christian Benteke, Kevin De Bruyne  Eden Hazard, Vincent Kompany, Divock Origi, Jan Vertonghen és Yannick Ferreira Carrasco nem játszhat, de Dries Mertens és Mousa Dembélé játéka is erősen kérdéses.

Azt azért hozzátette Wilmots, hogy a lehetőségeihez képest a legjobb csapatot állítja majd össze, és most azok a játékosok is megmutathatják magukat, akiknek eddig kevesebb esélyük volt bekerülni a kezdőcsapatba. Egyébként az sem biztos, hogy az ellenfélnél Cristiano Ronaldo játszani fog, hiszen a Real Madrid sztárja pénteken végig pályán volt a Bulgária elleni meccsen, amelyet Portugália 1–0-ra elveszített, ő maga pedig kihagyott egy tizenegyest. A hétvégén pedig fontos meccs vár rá, hiszen a Real a Barcelonával játszik szombat este.

EZT IS AJÁNLJUK:

Érdemes lesz figyelni a Németország–Olaszország meccsre is. A világbajnoki címvédő német csapat (amellyel június negyedikén a magyar válogatott is játszik) szombaton Berlinben hazai pályán kapott ki Angliától 3–2-re, mégpedig úgy, hogy a szünetben 2–0-ra vezetett. Az olaszok pedig 1–1-es döntetlent játszottak az Eb-címvédő Spanyolországgal csütörtökön. A két válogatott legutóbbi három meccséből kettő is 1–1-gyel ért véget, mindkettő barátságos meccs volt, a kettő között pedig az olaszok egyszer nyerni tudtak – a 2012-es Európa-bajnokság elődöntőjében. Németország legutóbb 1995-ben tudta megverni Olaszországot, és most először játszik történelmi riválisával Münchenben.

Nem lehet elmenni szó nélkül az angol-holland mérkőzés mellett sem. Roy Hodgson azt mondta, hogy a németek elleni meccs után nem akart könnyebb ellenféllel megmérkőzni, mert így tudja a stábjával lemérni azt, hogy a játékosok mit képesek abból megvalósítani, amit kérnek tőlük. Azt megerősítette, hogy James Milner és Daniel Sturridge kezdeni fog, előbbi pályafutása során először lesz az angol válogatott csapatkapitánya.

Hollandia (amely nem lesz ott az Európa-bajnokságon) múlt hét pénteken 3–2-re kikapott hazai pályán Franciaországtól, a mérkőzés 14. percében megemlékeztek az egy nappal korábban meghalt holland legendáról, Johan Cruyfrról. Ugyanezt tervezik a mai meccsen is, az angol szurkolókat megkérték, hogy szintén a 14. percben csatlakozzanak tapssal az egyperces megemlékezéshez (nem véletlen a 14. perc, hiszen Cruyff a válogatottban és a csapataiban is ezt a mezszámot viselte, gyakorlatilag összeforrt a nevével). A játékosokon fekete karszalag is lesz, hiszen gyászolnak majd a brüsszeli terrortámadások áldozatai miatt is.

Anglia egyébként a legutóbbi hat meccsén nem tudott nyerni Hollandia ellen (négy döntetlen, két vereség), amelyet legutóbb az 1996-os Európa-bajnokságon vert meg (4–1). Az új Wembleyben a két válogatott eddig egyszer játszott, 2012 februárjában Arjen Robben duplázott, Hollandia akkor 3–2-re győzött (Robben egyike annak a három játékosnak a világon Per Mertesacker és Alexis Sánchez mellett, aki a klubcsapatában és a válogatottban is gólt tudott szerezni a Wembleyben). Danny Welbeck nagyon jó formában van, a legutóbbi három meccsén négy gólig jutott a válogatottban, rá nagyon kell figyelniük a védőknek.

A  magyar válogatott Eb-csoportellenfelei közül mindenki játszani fog, Portugália ugyebár Belgiummal, Izland Görögországban lép pályára, míg Ausztria Törökországot fogadja.