Faktor

BL-nyolcaddöntők: csak az egyik meccsen egyenlítettek két gólról

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a Juventus kétgólos hátrányról egyenlített a Bayern München ellen hazai pályán a nyolcaddöntőben, míg a Barcelona Lionel Messi két góljával nyert Londonban az Arsenal ellen.

Robben gólja után úgy tűnt, a Bayern München kiüti a Juventus (Fotó: Europress - Olivier Morin/AFP)

A Bayern Münchennél jóval többet volt a labda az első félidőben, mint a Juventusnál, ennek ellenére a Juvénak volt előbb nagyobb helyzete, Paulo Dybala beadása után Mario Mandzukic lőtt bevetődve volt csapatának a kapuja mellé. A 14. percben aztán Robert Lewandowski előtt maradt ott a labda szerencsével, tulajdonképpen gólpasszt adott Thomas Müllernek, aki elcsúszott, így nem tudta az üres kapuba rúgnia a labdát. A félidő végén viszont már nem hibázott, Douglas Costa húzta vissza középre a labdát, ami Müller elé pattant, akire senki nem figyelt a tizenhatoson belül, ő pedig kilőtte a bal alsó sarkot.

A Bayern két középső védője, Joshua Kimmich és David Alaba többet passzolt bő 45 perc alatt (124), mint a teljes Juventus (122), amelynek a kapuját négyszer találták el, ilyen sok lövést még senkinek nem engedélyezett az olasz csapat egyetlen játékrész alatt.

EZT IS AJÁNLJUK:

A szünetben Claudio Marchisio helyére beállt Hernanes, és a Juventus nagy lendülettel folytatta a mecset, de az 55. percben már kétgólos hátrányban volt, gyors kontra végén Arjen Robben a védjegyének számító betöréssel csinált magának lövőhelyzetet, majd kilőtte a kapu jobb oldalát (a holland szélső 26 BL-góljából 23-at bal lábbal lőtt). A 63. percben Kimmich hibázott nagyot, nem tudta elrúgni a labdát, amit Mandzukic passza után Dybala lőtt a kapuba. Az egyenlítés után nagyon felpörgött a hazai csapat, és az egyenlítés is sikerült, amit két cserejátékos, Álvaro Morata és Stefano Sturaro hozott össze.

A Juventus nagyot küzdött, és megérdemelten egyenlített ki, de a 2–2-es végeredmény az idegenben rúgott gólok miatt a Bayern Münchennek kedvez. Philipp Lahm egyébként ma este játszotta a 100. BL-meccsét, ő lett a második német játékos Oliver Kahn (103) után, aki elérte ezt a számot.

Messi pályafutása során először lőtt gólt Petr Cechnek (Fotó: Europress - Adrian Dennis/AFP)

Az Arsenal nagyon jól megszervezte a védekezését a Barcelona ellen, a katalánok csak kétszer értek labdába az ellenfél tizenhatosán belül az első 30 percben. Alex Oxlade-Chamberlain előtt adódott egy hasonló helyzet, mint a másik meccsen Müller előtt, de az angol sem tudott gólt rúgni. A Barcelona az első félidő végén majdnem gólt szerzett, Luis Suárez fejese nagyon kevéssel ment a jobb alsó sarok mellé. A BL-címvédő csapattal 2013 novembere óta először fordult elő, hogy egy tétmeccsen nem találta el a kaput egy félidő alatt – Luis Enrqiue irányításával pedig most először történt ez meg.

Térfélcsere után Olivier Giroud került középpontba, előbb Jordi Albával veszett össze csúnyán (a Barcelona védője elég látványosan színészkedett, hátha ki tud harcolni egy lapot a francia csatárnak), majd a fejesét hárította óriási bravúrral Marc-André ter Stegen.

A 71. percben a Barcelona hihetetlen gyors támadásból egyenlített, Neymar passza után Lionel Messi lőtt a kapuba – az argentin sztár pályafutása során először rúgott gólt Petr Cechnek, hét meccsre volt ehhez szüksége. Az Arsenal ellen ez volt a hetedik BL-gólja Messinek, majd jött a nyolcadik is, mert a 83. percben berúgott egy jogos tizenegyest.

A Barcelona gyakorlatilag már az első meccsen eldöntötte a továbbjutást, az Arsenalnak nagyon kevés esélye maradt.

Bajnokok Ligája

Nyolcaddöntő

Első mérkőzés

Juventus–Bayern München 2–2 (Dybala 63., Sturaro 76., ill. Th. Müller 43., Robben 55.)

Arsenal–Barcelona 0–2 (Messi 71., 83. – a másodikat tizenegyesből)