Faktor

A Bayern München megnyerte a német bajnokságot

A Bayern München a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában idegenben nyert az Ingolstadt ellen, így megnyerte a bajnokságot egy fordulóval a zárás előtt. Dárdai Pál csapata, a Hertha hazai pályán kapott ki a Darmstadtól, és már csak a hatodik helyen áll a bajnokságban. A berlini csapatnak már csak matematikai esélye maradt arra, hogy elcsípje a negyedik helyet, ami azt jelentené, hogy elindulhatna a Bajnokok Ligája selejtezőjében. A Hertha nagyon rossz formában van, a legutóbbi négy bajnokiját elveszítette, legutóbb március 19-én tudott nyerni.

Fotó: Europress - Christof Stache/AFP

A Bayern Robert Lewandowski két góljával már a 32. percben kényelmes előnyre tett szert, az Ingolstadt pedig hiába szépített, egyenltíeni már nem tudott. A müncheni csapatnak egyébként már a döntetlen is elég lett volna ahhoz, hogy megnyerje a bajnokságot, mivel a Borussia Dortmund kikapott. A második Dortmundot Huszti Szabolcs csapata, a Frankfurt győzte le, így feljött a bent maradást érő 15. helyre.

A Werder Bremen 0–0-át játszott, de csak egy pont a hátránya a Frankfurt mögött, ráadásul a két csapat egymás ellen játszik a 34. fordulóban, így Kleinheisler Lászlóék az utolsó körben elkerülhetnek az osztályozót jelentő 16. helyről.

A Bayern új rekordot állított fel azzal, hogy sorozatban négyszer megnyerte a Bundesligát (összeséségben 26. alkalommal lett aranyérmes). Stuttgartban a szurkolók berohantak a pályára a Mainz elleni vereség után, és felelősségre vonták a játékosokat, a csapat most az utolsó előtti, de

van még esélye elkerülni a kiesést, igaz, ehhez nagy szerencsére is szüksége lenne.