András Ferenc

A Bayern a második félidőben döntötte el a Wolfsburg elleni mérkőzést - videó

A német bajnokság 23. fordulójának legjobban várt mérkőzőse a Wolfsburg-Bayern München találkozó volt. A két Bajnokok Ligájában is érdekelt csapat összecsapásán sokáig nem született gól, de a müncheni egyesület végül 2-0-ra tudott győzni.

Fotó: Europress - Stuart Franklin/Getty Images

A Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között két német egyesület van, a Bayern München mellett a Wolfsburgnak is megvan az esélye az első meccsek után, hogy bejusson a legjobb nyolc közé. Ez a két csapat most a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában találkozott egymással.

A két együttes már találkozott ősszel, akkor Robert Lewandowski öt gólt is lőtt, amellyel több világrekordot is felállított. A forduló előtt a Bayern vezette a Bundesligát, míg a Wolfsburg 31 ponttal a nyolcadik helyen állt.

EZT IS AJÁNLJUK:

A mérkőzésen az első félidőben nem született a gól, de az őszi összecsapás után most is fontos szerep jutott Robert Lewandowskinak. A 66. percben az ő lövése pattant magasra, amely Coman elé hullott, és a játékos a kapuba lőtt.

Coman gólja:

Nyolc perccel később már a lengyel csatár is betalált, egy beadást követően Ribéry vette át hosszan a labdát, ami épp Lewandowski elé pattant, aki kapásból lőtt gólt. Ez volt a játékos 19. gólja a második félidőkben az idei szezonban, ez eggyel több, mint a teljes Wolfsburg második félidei teljesítménye.

Lewandowski gólja:

A mérkőzés végeredménye 2-0 lett, így a Bayern továbbra is magabiztosan, kilenc ponttal vezet a holnap pályára lépő Dortmund előtt. A Wolfsburg az eredmények szerencsés alakulása miatt maradt a nyolcadik helyen.

A Werder Bremen csapatában Kleinheisler Lászlót az 58. percben cserélték be, a brémai egyesület 2-2-es döntetlent játszott a Darmstadttal.

Bundesligával kapcsolatos hír, hogy tegnap Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin megszerezte első tavaszi győzelmét, miután 1-0-ra tudtak nyerni a Köln ellen. A fővárosi csapat ezzel továbbra is harmadik helyen áll a német bajnokságban.