András Ferenc

A Barcelona legyőzte az Atléticót, két madridit is kiállítottak - videó

A spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának első meccsén a La Liga első két helyezett csapata találkozott egymással. Az Atlético Madrid ugyan megszerezte a vezetést, de a Barcelona fordítani tudott, így három pont előnnyel vezet a spanyol bajnokságban. A durván játszó madridiak közül két játékost is kiállított a bíró.

Fotó: Europress - Alex Caparros/Getty Images

A mérkőzés előtt a spanyol bajnokság élén a Barcelona és az Atlético Madrid állt, mindkét csapatnak 48 pontja volt. A Barcelona jó formában várta a mérkőzést, október 3-a óta nem kapott ki a bajnokságban. A madridi csapatot a legutóbbi öt meccsén nem győzték le.

A Barcelona nem kezdte jól a találkozót, az első 10 percben leginkább az Atlético Madridnál volt a labda. Ennek eredményeképp Koke megszerezte a vezetést: egy középre passzolt labdát lőtt a kapuba, miután lemaradt róla Ivan Rakitic.

EZT IS AJÁNLJUK:

Koke gólja:

A gólt követően a Barcelona folyamatosan átvette a meccs irányítását. A 30. percben megszületett az egyenlítő gól: egy gyors összjátékot követően Messi lőtt a kapuba. A gólpasszt Jordi Alba adta, aki a passz előtt szépen cselezett ki egy madridi védőt.

Messi gólja:

Nyolc perccel később már a vezetést is megszerezte a Barcelona. A gólt Suárez lőtte egy indítás után, akinek ez volt a 19. gólja a bajnokságban, amellyel vezeti a spanyol góllövőlistát. Az uruguayi csatár a labdát Dani Alvestől kapta, majd kiszorított helyzetből jó ütemben lőtt a hálóba a kapus lábai között.

Suárez gólja:

Az első félidő vége előtt nem sokkal Filipe Luis kapott azonnali piros lapot, mert durván letalpalta Lionel Messit. A félidő állása 2-1 volt.

Luis kiállítása:

A második félidőben az emberhátrányban játszó Atlético könnyen kiegyenlíthetett volna, de Griezmann közeli próbálkozása elakadt Claudio Bravóban. A 65. percben tovább nehezedett a madridi csapat dolga, mert Godin brutálisan csúszott oda Suáreznek, így megkapta a második sárgáját is, így a Barcelona a mérkőzés utolsó 25 percében kettős emberelőnyben játszott.

Ennek ellenére nem született több gól, így a végeredmény maradt 2-1.

A győzelemnek köszönhetően a Barcelona előnye három pont a spanyol bajnokság első helyén, ráadásul a katalán csapat egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak a klubvilágbajnokság miatt. A harmadik helyen álló Real Madrid hátránya jelenleg 7 pont, ők vasárnap este az Espanyol ellen lépnek pályára.